طرز تهیه سس پاپریکای خوشمزه در خانه


هر کدام از فصل هایی که برای غذا استفاده می کنیم طعم خاص خود را دارد، اگر به دنبال طعم تند هستید می توانید سس پاپریکا را درست کنید و از طعم آن لذت ببرید.

از ادویه های مختلفی برای خوش طعم شدن غذا استفاده می شود که سس ها نیز بخشی از آن ها هستند. یکی از محبوب ترین غذاهای فصلی سس پاپریکا است که با افزودن آن به غذا طعم آن کاملا تغییر می کند. در این قسمت طرز تهیه سس پاپریکا را قرار داده ایم، این سس را در منزل تهیه کنید و از طعم تند و شیرین آن که توسط غذا برجسته شده است لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه سس پاپریکا

۲ عدد فلفل قرمز
۳ عدد فلفل قرمز تند
سرکه ۴ قاشق
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه سس پاپریکا

فلفل را بشویید و به قطعات بزرگ برش دهید.

فلفل را در کمی روغن زیتون بریزید و روی حرارت زیاد تفت دهید.

وقتی پوست فلفل سیاه و سیاه شد، فلفل را در ظرف پلاستیکی دربسته یا کیسه فریزر قرار دهید و بخارپز کنید تا پوست آن به راحتی جدا شود.

فلفل های یخ زده را خرد کرده و گوشت قرمز را له کنید و به صورت خمیر در بیاورید یا با موادی مانند پیاز، آبلیمو، روغن زیتون و سیر در غذاساز قرار دهید و با هم مخلوط کنید تا مانند سس شود.

می توانید این سس را به غذای خود اضافه کنید. استفاده از سس پاپریکا در غذا باعث ایجاد بو و طعم بهتر و همچنین افزایش کیفیت و خواص غذای شما می شود.

این سس طعم تند و شیرینی دارد که می توانید از آن برای تهیه بسیاری از غذاها مانند مرغ، ماهی و ماکارونی استفاده کنید یا با آن غذای خود را آماده کنید.

فلفل قرمز

طرز تهیه پودر پاپریکا

حال که با طرز تهیه سس پاپریکا آشنا شدید، بهتر است با این آموزش کوتاه طرز تهیه پودر پاپریکا را نیز یاد بگیرید. برای تهیه پودر پاپریکا خانگی، فلفل دلمه ای قرمز را بشویید و خشک کنید.

فلفل را خرد کرده و سپس داخل فلفل را جدا کنید.

پوست فلفل را خرد کنید و در بشقاب بگذارید و در هوای آزاد یا زیر آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

فلفل های خشک و ترد را به آسیاب بریزید و سپس پودر کنید.

فلفل خشک را آسیاب یا له کنید و پس از صاف کردن در ظرف دلخواهتان بریزید.

پودر پاپریکا را که درست کردید در یخچال قرار دهید، اگر می خواهید پودر پاپریکا را برای مدت طولانی نگه دارید، بهتر است آن را در یخچال بگذارید تا ماندگاری آن بیشتر شود.

منبع: ایسکانیوز