طرز تهیه نان گوجه فرنگی


تهیه غذاهایی که ماده اصلی آن گوجه فرنگی است آسان است زیرا گوجه فرنگی در تمام فصول سال کشت می شود.

پای گوجه فرنگی یک پیش غذا است که در هر فصلی می توانید آن را درست کنید و نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه نان گوجه فرنگی

خمیر تارت آماده ۲۲۵ گرم
۱ عدد تخم مرغ
نصف قاشق روغن زیتون
۱ پیاز نگینی خرد شده
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
سوسیس ریز خرد شده ۴۰۰ گرم
۱ قاشق غذاخوری آویشن پودر شده
۴ عدد گوجه فرنگی حلقه ای خرد شده

نان گوجه فرنگی

طرز تهیه نان گوجه فرنگی

فر را از ۱۵ دقیقه قبل با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کنید و بگذارید گرم شود و تمام اطراف فر به یک درجه برسد.

خمیر تارت را روی سطح آردپاشی شده قرار دهید سپس وارد قالب تارت شده و خمیر اضافی را جدا کنید. روی آن کاغذ پخت بگذارید و روی کاغذ را با حبوبات و برنج بپوشانید سپس به مدت ۲۰ دقیقه در فر قرار دهید تا خمیر پخته شده و کاملا طلایی شود سپس از فر خارج کرده و حبوبات و کاغذ را بچینید. چربی

تخم مرغ را در ظرف بریزید و آرد را با تخم مرغ با برس هم بزنید و دوباره آرد را به مدت ۲-۳ دقیقه در فر قرار دهید. بعد از این مدت خمیر را از فر خارج کرده و فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید.

در تابه ای با کمی روغن پیاز را با حرارت ملایم تفت دهید تا نرم و شفاف شود. در پایان پخت، کمی نمک به پیازها اضافه کنید، سپس سوسیس را به تابه اضافه کنید و هم بزنید.

در حین انجام این کار، سوسیس را با پشت چنگال له کنید. سپس پودر آویشن را به مخلوط سوسیس اضافه کنید و ۱۰ دقیقه با حرارت ملایم هم بزنید. در آخر تخم مرغ را به مواد اضافه کرده و مخلوط کنید.

با قاشق مقداری از مواد را بردارید و داخل خمیر تارت بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس گوجه فرنگی های حلقه ای را در تارت بچینید و به مدت ۱۰ دقیقه در طبقه وسط فر گرم شده بپزید. بعد از این مدت تارت را از فر خارج کرده و بعد از سرد شدن با سس کچاپ سرو کنید.
.
به جای اینکه گوجه فرنگی ها را حلقه حلقه کنید و داخل تارت بریزید، می توانید با سوسیس در تابه مخلوط کنید و سپس مواد را داخل تارت بریزید.

منبع: ایسکانیوز