عادات صبحگاهی که به پوست آسیب می رساندبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، گاهی ممکن است با وجود توجه زیاد به پوست خود مانند استفاده از روش های صحیح مراقبت از آن، به دلیل اشتباهاتی که بدون اطلاع مرتکب می شوید، پوست شما کاملا شاداب و سالم نباشد. ما تصمیم گرفتیم عمیق‌تر کاوش کنیم و عادت‌های بدی که می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند را جمع‌آوری کنیم. پس با ما همراه باشید

بیشتر بخوانید:

شما هر روز برای صبحانه ماست می خورید

خوردن یک کاسه بلغور جو دوسر برای صبحانه یک ایده خوشمزه و سالم برای شروع روز شماست. اما اگر هر روز به خوردن آن ادامه دهید، ممکن است ناخواسته به بدن و پوست خود آسیب برسانید. هنگامی که بیش از حد بلغور جو دوسر می خورید، بدن خود را از سایر مواد مغذی مهم محروم می کنید، که می تواند به آرامی منجر به سوء تغذیه و پوست خشک و پوسته پوسته شود.

صبح ها یک دوش طولانی می گیرید

یک دوش بخار طولانی یک راه عالی برای طراوت در صبح است، به خصوص زمانی که هوا سرد است. اما عادت به انجام هر روز آن می تواند به سلامت پوست شما آسیب برساند.

آب داغ لایه محافظ پوست را که رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می کند از بین می برد و روند پیری را تسریع می کند. و اگر صبح هنگام حمام صورت خود را بشویید، می توانید به مویرگ های صورت خود آسیب برسانید زیرا آب داغ باعث انبساط آنها می شود.

هر روز صبح قهوه می نوشد

بسیاری از مردم نمی توانند صبح خود را بدون یک فنجان قهوه داغ تصور کنند. قهوه جدا از شیرین بودن می تواند برای پوست شما مفید باشد. اما اگر آن را هر روز قبل از صبحانه بنوشید، بیشتر از اینکه برای پوست شما مفید باشد، ضرر دارد.

قهوه یک ادرارآور قوی است، به این معنی که می تواند شما را کم آب کند. این کم آبی بدن را برای دفع سموم از طریق پوست مشکل می کند و باعث چروک شدن زودرس پوست می شود.

شما خورشید را جدی نمی گیرید

کرم ضد آفتاب هنگام بیرون رفتن در تابستان به محافظت از پوست شما کمک می کند، اما استفاده از آن حتی زمانی که تمام روز در خانه هستید می تواند از پیری پوست جلوگیری کند.

اگرچه شیشه های مورد استفاده در اتومبیل ها، خانه ها و پنجره های اداری مانع از ورود بیشتر اشعه های UVB می شوند، اما نمی توانند از پوست شما در برابر اشعه های مضر UVA محافظت کنند. بنابراین، حتی اگر تمام روز را در دفتر کار می کنید یا زمان زیادی را بیرون نمی گذرانید، باز هم بهتر است از کرم ضد آفتاب برای کمک به جوان ماندن پوست خود استفاده کنید.

شما سیستم پوستی مشابهی دارید

استفاده از محصولات مراقبت از پوست یکسان در فصول سال به هیچ وجه به پوست شما کمک نمی کند. متخصصان پوست توصیه می کنند که بهتر است روال مراقبت از پوست خود را با تغییر فصل تغییر دهید و با سردتر شدن هوا برای داشتن پوستی سالم و شفاف، به جای پاک کننده های لایه بردار خشن، از پاک کننده های ملایم استفاده کنید.

شما از محصولات شستشوی صورت اشتباه استفاده می کنید

آیا تا به حال متوجه شده اید که وقتی از خواب بیدار می شوید صورتتان چرب به نظر می رسد؟!!! در واقع، یک توضیح علمی برای آن وجود دارد. بدن شما در طول شب آب از دست می دهد و به عنوان راهی برای جلوگیری از کم آبی بدن، شروع به ترشح سموم بیشتری می کند و باعث می شود با چهره ای چرب از خواب بیدار شوید.

حال اگر نمی توانید این روغن را تحمل کنید و می خواهید صورتتان مات به نظر برسد، از پاک کننده ها و فرمول های خشن استفاده نکنید. بهتر است صورت خود را با آب ولرم و کمی پاک کننده بشویید و قبل از خشک شدن از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

انتهای پیام/