عرضه محصول مشترک وزارت دفاع و ایران خودروبه گزارش خبرگزاری ایسکانیوز از ایکوپرس – سیستم دریچه گاز مدیریت هوشمند موتور یورو ۵ محصول مشترک وزارت دفاع و گروه صنعتی ایران خودرو با حضور سردار سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و ارتش. . پشتیبانی، فاطمی امین وزیر حراست، لقیقی معاون صنعت حمل و نقل سخنرانی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در نمایش توانمندی وزارت دفاع در اقتصاد و تولید آغاز شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در حاشیه عرضه محصول مشترک ECU این شرکت با وزارت دفاع اعلام کرد: توسعه سیستم مدیریت موتور در اولویت برنامه های این گروه قرار گرفته است که شامل عمق می شود. صنایع داخلی، کاهش هزینه های تولید و بهبود کیفیت خودروهای داخلی

مهدی خطیبی افزود: برای رسیدن به اهداف اصلی صنعت خودرو و همچنین خودروساز بودن به معنای واقعی نمی توان نقش برق و برق را نادیده گرفت زیرا در شرایط کنونی سهم برق و برق است. در خودروهای تولید شده در کشورهای در حال توسعه بیش از ۵۰ درصد و کشورهای توسعه یافته ۳۵ درصد است.

وی مشکل فعلی صنعت خودرو را عدم ارتباط و تعادل بین تجهیزات برقی و الکترونیکی عنوان کرد و افزود: این موضوع به دلیل فراوانی منابع تامین در این بخش بوده و چالش های کیفی زیادی را به همراه دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه سفارش نقشه های برقی و الکترونیکی باید در اختیار خودروساز باشد نه قطعه سازان، افزود: به عبارت دیگر ممکن است قطعه ساز به تنهایی این آرایش نقشه را نداشته باشد. ، و . در واقع نوعی وابستگی خارجی مخصوصاً برای منابع است، چین در این قسمت در نظر گرفته شده است و در آن صورت باید این روند تغییر کند و رویه نقشه در اختیار خودروساز قرار گیرد.

خطیبی افزود: مجموعه ای از مراحل این چنینی منجر به توسعه سیستم مدیریت موتور می شود و اتفاقی که هم اکنون در مراسم رونمایی از موتور ECU یورو ۵ است آغاز این حرکت بزرگ محسوب می شود و به تنهایی مانع از آن می شود. از سالانه ۱۴ میلیون یورو واحد پول کشور است.

وی با تاکید بر اینکه این موفقیت سرآغاز توسعه سیستم مدیریت موتور تلقی می شود، افزود: در این همکاری مشترک با وزارت دفاع، عملیات تجهیزاتی مبنای توانمندی های وزارت دفاع و در حوزه نرم افزارهای کاربردی است. . از نرم افزارهای پایه و کالیبراسیون کاملاً توان گروه صنعتی ایران خودرو استفاده شده است.

وی با بیان اینکه این موفقیت نتایج خوبی را در زمینه کیفیت محصولات خودروی ایران به همراه خواهد داشت، گفت: همکاری گروه صنعتی ایران خودرو و صنایع دفاع در سطح بسیار خوبی رصد می شود و قطعا این هم افزایی ادامه خواهد داشت. جدی تر در آینده

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه تولید انبوه این محصول از شهریور ماه در دستور کار قرار می گیرد، گفت: در برخی زمینه ها، حوزه دفاعی پتانسیل بسیار بالایی دارد و در برخی دیگر، ایران خودرو از زیرساخت های خوبی برخوردار است. مهارت های فنی با ترکیب این قابلیت ها می توان به طرح های توسعه سرعت بخشیده و عمق ساخت داخلی را افزایش داد.

لازم به ذکر است سیستم مدیریت هوشمند موتور (ECU) با همکاری شرکت تحقیقاتی طراحی و تولید موتور خودرو (IPCO) در زمینه برنامه نویسی و اصلاح و صنایع الکترونیک ایران (SAQA) طراحی و ساخته شده است. وزارت دفاع در زمینه تجهیزات.

شرکت طراحی و تولید موتور ایران خودرو با همکاری شرکت صنایع قطعات الکترونیکی ایران وابسته به وزارت دفاع اقدام به طراحی و ساخت ECU پیشرفته با قابلیت رسیدن به استاندارد روز اجرا و پس از اخذ تاییدیه از شرکت خودرو ایران می نماید. ، تولید انبوه این محصول آغاز شده است.

این محصول پیشرفته قابل استفاده برای تمامی محصولات فعلی ایران خودرو، کنترل موتور انژکتوری بنزینی، کنترل دریچه گاز برقی، ارتقاء به کنترل موتور دوگانه سوز و پشتیبانی از دو سنسور مختلف اکسیژن، پشتیبانی از سیستم ضد سرقت، استفاده از میکروکنترلر مدرن می باشد. سطح تولید و در نسخه در حال اجرا این محصول، موتورهای به روز محصولات ایران خودرو شامل خانواده EF+ و خانواده موتورهای سه سیلندر کم مصرف نیز پوشش داده خواهد شد.

صنایع قطعات الکترونیکی ایران یکی از واحدهای کوچک وزارت دفاع است که با بیش از ۳۷۰۰ قرارداد، قطعات الکترونیکی و ایمنی کوچک خودرو شامل ایربگ، کنترل کننده کیسه هوا، سلف، سنسور، سنسور و ECU را طراحی و تولید می کند. Bilioni.Toman یکی از شرکت های مطرح خودروسازی کشور است.