علائم و راه های درمان آنسفالیآنسفالی یک بیماری مغزی است که به دلیل نقص در مسیر عصبی و بسته نشدن انتهای این مسیر رخ می دهد. این بیماری در روزهای ۲۳ تا ۲۶ بارداری رخ می دهد.

در این بیماری بیشتر مغز و جمجمه کودک تشکیل نمی شود. تحقیقات نشان می دهد که دختران بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

ادامه مطلب

علل آنسفالی

عامل ایجاد کننده این بیماری ناشناخته است و ساختار ژنتیکی شناخته شده برای آن هنوز شناسایی نشده است. تحقیقات نشان می دهد مادرانی که از داروهای صرع استفاده می کنند و همچنین دیابت وابسته به انسولین (دیابت نوع ۲) دارند، بیشتر در معرض ابتلا به آنسفالی در فرزندان خود هستند. مشاوره فیزیولوژیکی می تواند به پیشگیری از این بیماری کمک کند.

مصرف کافی اسید فولیک (فولیک) در دوران بارداری و قبل از آن برای خانم ها می تواند از بروز این بیماری جلوگیری کند.پزشکان برای مادرانی که فرزندانشان به این بیماری مبتلا شده اند، دوز زیادی اسید فولیک یعنی ۴ میلی گرم در روز تجویز می کنند. بارداری. سفارش

در آنسفالی بیشتر مغز و جمجمه نوزاد تشکیل نمی شود.

این بیماری می تواند به دلیل نزدیکی مادر باردار به مواد سمی مانند اورانیوم، جیوه و نیکل نیز ایجاد شود. نزدیکی به اورانیوم علاوه بر این مشکل باعث تخلفات خطرناک دیگری نیز می شود. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که بیماری های ژنتیکی می تواند با این بیماری مرتبط باشد.

علائم آنسفالی

کودکان مبتلا فاقد قسمت جلویی مغز و نیمکره های مغزی هستند و مشکلات شناختی و شناختی زیادی دارند. مقدار کمی از بافت مغز باقی مانده توسط استخوان جمجمه پوشانده نشده و قابل مشاهده است.

این کودکان معمولاً نابینا، ناشنوا و بیهوش هستند و دردی احساس نمی کنند. اگرچه آنها ساقه مغز دارند، اما عملکردهای مغز مانند هوشیاری و عملکردهای بازتابی مانند تنفس و پاسخ به صدا و لمس در آنها وجود ندارد.

تشخیص آنسفالی

این بیماری را می توان قبل از تولد از طریق سونوگرافی تشخیص داد. بررسی آلفا فتوپروتئین و سونوگرافی ممکن است برای تشخیص اسپینا بیفیدا و آنسفالی مفید باشد.

مصرف کافی اسید فولیک در دوران بارداری و قبل از آن می تواند از این بیماری پیشگیری کند.

درمان آنسفالی

هیچ درمان استانداردی برای این بیماری وجود ندارد. اکثر نوزادان مبتلا به آنسفالی زنده به دنیا نمی آیند و ۵۵ درصد از آنها سقط می شوند. اگر جنین بیمار زنده به دنیا بیاید، ظرف چند ساعت یا چند روز پس از ایست قلبی می میرد.

انتهای پیام