علت سیاه شدن کاکتوس و راه حل آن را بررسی کنیدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، گیاه کاکتوس رنگ های متفاوتی دارد; همچنین به رنگ های نارنجی، قرمز، قرمز و زرد ظاهر می شود. نگهداری از آن سخت نیست، فقط باید نکات مهم را بدانید. اما سوال اینجاست که چرا کاکتوس سیاه می شود. کاکتوس زمانی که بیشتر تحت تاثیر بیماری های قارچی و باکتریایی و پوسیدگی ریشه قرار می گیرد سیاه می شود که در این قسمت با شما صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

علت قارچ و کاکتوس سیاه چیست؟

گیاه کاکتوس می تواند تحت تاثیر عفونت های قارچی قرار گیرد و نوک آن تیره خواهد بود. علت خاصی برای بیماری قارچی در کاکتوس وجود ندارد. برخی از قارچ ها و موجودات می توانند بر انواع مختلف این گیاهان تأثیر بگذارند، بنابراین باید دانش خود را در این مورد افزایش دهید.

عفونت باکتریایی

گاهی وجود باکتری که نوعی بیماری قارچی محسوب می شود در گیاه کاکتوس ایجاد می شود و باعث می شود گیاه بوی خاصی پیدا کند و زندگی آن خطرناک باشد. لکه های سیاه روی آن ظاهر می شود. این لکه ها کم کم منبسط می شوند و نوعی مایع معطر از آنها خارج می شود و پخش می شود. تنها راه حل ممکن این است که قسمت آلوده را با یک چاقوی استریل، تیز و تمیز جدا کنید.

پوسیدگی ریشه

پوسیدگی ریشه و بیماری قارچی یا خاک بسیار سنگین و غنی باعث خشک شدن یا سیاه شدن گیاه می شود که می تواند هر گیاهی به جز کاکتوس را درگیر کند. تلاش برای درمان این عارضه اصلا آسان نیست. بنابراین باید سعی کنید با تنظیم میزان آبیاری و استفاده از خاک مناسب از این امر جلوگیری کنید.

تبلیغات Phyllosticta

این لکه ها روی گیاه ظاهر می شوند و باعث سیاه شدن کاکتوس می شوند، در این صورت باید قسمت های سیاه رنگ را جدا کنید تا عفونت به کل گیاه سرایت کند. از طرفی در از بین بردن جوش های سرسیاه باید بسیار مراقب باشید تا گیاه آسیب نبیند.

راه حل؛ چگونه کاکتوس سیاه را درمان کنیم؟

همانطور که قبلا گفته شد؛ بستگی به شدت آسیب دارد. اگر مشاهده کردید کاکتوس شما در مراحل اولیه سیاه می شود، قارچ کش می تواند مشکل را برطرف کند. اما اگر سیاهی قسمت زیادی از کاکتوس را پوشانده است، بهتر است گیاه خود را قطع کنید. برای بریدن قسمت های سالم کاکتوس باید از چاقوی تیز استفاده کنید یا می توانید با بریدن قسمت سیاه کاکتوس خود را ببرید. نجات دادن

سرانجام؛ گیاه خود را خشک نگه دارید و مراقب قارچ و سیاه شدن مجدد آن باشید.

انتهای پیام/