علم الهادی: مالیات ها علاوه بر خمس و زکات پشتوانه حقوقی مستقلی دارد – پایگاه خبری تحلیلی افق


نماینده ولی فقیهی در خراسان رضوی گفت: در حال حاضر روند اخذ مالیات از نظر جریان ارتباطات مردمی با مشکلات عدیده ای همراه است چرا که مسئله شرعی اخذ مالیات برای مردم و ملت حل نشده است. مقوله مالیاتی همان رفتاری است که در زمان بی عدالتی انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری سید احمد علم الهادی، وی در اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور در مشهد افزود: پس از پیروزی انقلاب نتوانستیم حقیقت اسلام را برای مالیات از مردم تبیین کنیم و اگرچه در در گذشته تصمیمات پراکنده وکلای شورای نگهبان حقیقت به اطلاع مردم می رسید، اما احزاب سیاسی ناباور و فعالیت های رسانه ای برخی جریاناتی که از دین به عنوان بازیچه برای قدرت طلبی و قدرت جهانی خود استفاده می کردند، تلاش کردند. به وکلای شورای نگهبان ناموفق بود.

وی گفت: امروزه بیشترین هزینه های اداره کشور از نفت، معادن و سایر منابع درآمدی غیر از مالیات تامین می شود. در روز قیامت بررسی می شود.

علم الهادی افزود: در حوزه علمیه فعالیت های پژوهشی بسیار مهمی در زمینه اقتصاد اسلامی انجام شده است و از طریق ارتباط با معاونت های دانشگاه حوزه می توان به تبیین ابعاد اسلام پرداخت. برای پرداخت مالیات که با حرکت گسترده رسانه ها و اطلاعات مردم بدانند که پرداخت مالیات بر عهده افرادی مانند دین است.

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه هرگز نمی توان قانون مالیاتی خاصی وضع کرد، گفت: مالیات منبع هزینه های کشور است و نمی توان در نظام قوانین خاص مشخص کرد که درصد معینی از درآمد به مصرف اختصاص یابد. زیرا هر سال درآمد و مصرف تفاوت ارزشی دارند.

وی خاطرنشان کرد: مالیات به غیر از خمسی و زکات، پشتوانه قانونی مستقلی دارد. خمس سهم امام و زکات برای فقرا و چند پروژه اضافی است، اما مالیات تحت کنترل کامل توسعه کشورهای اسلامی است و هرکسی که در این جامعه زندگی می کند از امنیت حاصل از توان نیروهای مسلح بهره می برد. . برق و جاده ها و از تجهیزاتی استفاده می کند که باید مالیات پرداخت کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه متأسفانه مقوله فرار مالیاتی معضلی گسترده است، افزود: فرار مالیاتی نه تنها در اقشار بسیار ثروتمند بلکه در بین عموم مردم نیز مشاهده می شود. در دوران استبداد چون نظام آن زمان از مالیات عمومی برای اسراف استفاده می کرد و احزاب آن، علما و فقها پرداخت مالیات را غیر قانونی می دانستند، اما اکنون که مالیات مبنای توسعه کشور است، پرداخت نکردن مالیات نوعی دزدی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: از وزیر اقتصاد می خواهیم که تقسیم بندی قانون قراردادها و معاملات در وزارت اقتصاد ایجاد کند تا در حوزه مسائل بانکی و در امور مالیاتی، اقتصاد بر اساس مبانی اسلامی و مردمی با سرعت بیشتری حرکت کند. سلیقه نسبت به اقتصاد اسلامی شیرین باش

علم الهادی گفت: افرادی که در دوران دفاع شکوهمند با تمام قوا از طرفین حمایت کردند، به وظیفه خود عمل نکردند، بلکه از رزمندگان در انجام وظیفه شرعی و ملی حمایت کردند، بر این اساس مالیات نیز می توان در نظر گرفت. تکلیف شرعی و ملی. این یک صدقه مستمر برای کشور بود تا مردم ملت بر اساس واجبات دینی خود در این زمینه اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در تمام دنیا تنها کشوری که آبروی مکان مقدس امام زمان (عج) را دارد ایران اسلامی است و در این شرایط که اقتصاد تبدیل شده است. آخرین امید دشمن برای حمله به نظام اسلام قیمه اقتدار این نظام در کسوت مدیریت اقتصادی انقلابی و جهادی است و خوشبختانه دولت با اخلاص ایجاد شد و مطمئن باشیم که هیچ جهاد و کار خیری در این عرصه وجود ندارد. این دولت بی نتیجه خواهد ماند.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=372848