فعال ایدز از چرخش ARV راحت شد


پس از تلاش برای پذیرش تشخیص خود برای سال ها ، یک فعال جوان HIV تمام ترس های خود را برطرف کرده است و خیالش راحت است که با مصرف داروهای ضد رتروویروسی (ARVs) در آرامش باشد. 28 ساله اکنون متوجه شده است که درمان یک تعهد مادام العمر است.

سندیل ننه ، استراتژیست دیجیتال و متخصص روابط عمومی آزاد ، گفت که سالها طول کشید تا به عنوان HIV مثبت پذیرفته شد.

این 28 ساله گفت: “من در سال 2014 متوجه شدم و نمی توانم باور کنم. من اعضای خانواده و دوستان نزدیک خود را از دست داده ام ، بنابراین برای من چیز جدیدی نیست.”

با ARV ها مبارزه کنید

ساکن احمق شهر ایناندا به یاد سفر سخت خود می افتد. چهار سال طول می کشد تا با این واقعیت کنار بیاید که او باید شروع به استفاده از ARV کند.

ARV ها داروهای ضد HIV هستند که به منظور سرکوب میزان ویروس در خون تا حد قابل تشخیص عمل می کنند ، به طوری که فرد مبتلا به HIV نمی تواند ویروس را حتی از طریق رابطه جنسی خطرناک به دیگران منتقل کند. آنها همچنین سعی می کنند سیستم ایمنی فرد مبتلا را به سطح عملکردی برسانند.

مهم است که ARV ها را به محض تشخیص HIV دریافت کنید تا سیستم ایمنی بدن آنها تا حدی تضعیف نشود که در معرض ابتلا به عفونت های فرصت طلب خطرناک باشند. اما به گفته هماهنگ کننده کشور برای ابتکار دسترسی کلینتون به سلامت ، تقریباً یک سوم موارد جدید HIV در آفریقای جنوبی هنگامی وارد سیستم بهداشتی می شوند که دارای بیماری HIV پیشرفته با تعداد CD4 کمتر از 200 هستند. شمارش CD4 یک معیار است. سیستم دفاعی فرد و عدد زیر 200 نشان می دهد که به طور خطرناکی پایین است.

ننه می گوید: “من فقط چهار سال پس از آزمایش مثبت شروع به مصرف ARV کردم. من به خاطر همه چیزهایی که مردم در مورد آنها می گفتند ترسیدم.”

“در سال 2018 ، من با دوستی صحبت کردم که شرایط مشابهی را پشت سر می گذارد و او من را تشویق کرد تا شروع کنم.”

سندیل ننه ، فعال HIV ، برای پذیرش وضعیت HIV تلاش زیادی نکرده است.

اسکرین شاتی از صفحه فیس بوک ساندیل ننه که سفر او را به درمان ARV توصیف می کند. (عکس: فیس بوک)

ننه در مورد تاخیر توضیح داد: “من از آنچه مردم در شهرها می بینند وقتی می بینند که دارم داروهایم را جمع آوری می کنم ، می ترسم. من همچنین از ناشناخته ها می ترسم ؛ موانعی که باعث می شود مردان در درمان خود کوتاهی کنند.”

وی افزود: “این سخت بود. من بیش از چهار بار پیش فرض کردم اما خوش شانس بودم که هیچ دردی احساس نکردم. گاهی اوقات از مصرف آنها خسته می شوم ، نمی دانم چرا اما این اتفاق می افتد. اما من من از قرص جدیدی که هر روز صبح بعد از صبحانه مصرف می کنم بسیار خوشحالم. عوارض جانبی آن صفر است و من از زمان مصرف آن پیش فرض نکرده ام. “

ننه گفت که او در تئاتر با بازی با افرادی مانند Gcina Mhlophe ، Mpume Mthombeni و Slindile Nodangala بزرگ شده است.

ننه گفت: “من در آن زمان عاشق رسانه ها و سرگرمی بودم.”

قرار دادن ترول ها به جای آنها

در اوایل سال جاری ، ننه باز شد و سفر HIV خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت. او گفت اخبار سلامت که به دلیل موقعیتش اجازه نمی دهد دیگران او را بشناسند و از قربانی شدن خودداری می کند.

“من در طول فعالیت دیجیتالی خود در هنگام نوشتن برای News24 قاضی رسانه های اجتماعی بودم. می توانم از ترول های آنلاین مراقبت کنم و آنها را در جای خود قرار دهم. من واقعاً آنلاین امن تر هستم. من می خواهم به جوانانی که دوست دارم الهام بخشم. آنها تنها هستند. اما پس از پست فیس بوک ، بسیاری از مردم از شجاعت من تشکر کردند و گفتند که من به آنها امید دادم.

ننه گفت که در مورد آن بیشتر صحبت شده است ، همچنین شوخی و تحقیق در مورد این ویروس انجام شده است ، که او را ادامه داد.

ننه می گوید: “من هنگام مراجعه به کلینیک برای جمع آوری داروهایم س ofالات زیادی می پرسم.”

وی به سایر مردان مبتلا به HIV توصیه کرد که از شیوه زندگی سالم و مثبت استفاده کنند: “مثبت بودن چیزی را تغییر نمی دهد اما به مراقبت بهتر از خود کمک می کند.” – اخبار سلامتدیدگاهتان را بنویسید