فیات فست بک; رقیب جدید فولکس واگنواحد فیات در برزیل کراس اوور سریع جدیدی را معرفی کرده است، مفهومی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ ارائه شد تا پاسخ مناسبی به فولکس واگن نیووز بدهد که در اروپا با نام تایگو به فروش می رسید.

هنوز اطلاعات رسمی از این خودرو توسط فیات منتشر نشده است، اما از نظر اندازه شبیه به یکی دیگر از محصولات فیات یعنی کراس اوور پالس به نظر می رسد. قیمت پالس ۱۵۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار است.

بنابراین، ما انتظار داریم فیات جدید ۴۱۰۰ میلی متر طول، ۱۷۷۰ میلی متر عرض و ۱۵۷۰ میلی متر ارتفاع داشته باشد. فاصله بین محورها نیز حدود ۲۵۳۰ میلی متر پیش بینی می شود.

فیات برزیل احتمالاً در ماه اکتبر این خودروی جدید را روانه بازار خواهد کرد که پس از فیات ۵۰۰ گران ترین محصول آن در کشور مذکور خواهد بود.

برای موتور، بیشترین فضا به مدل ۳ سیلندر توربوشارژر اختصاص دارد که دارای موتور ۱ لیتری با خروجی ۱۳۰ اسب بخار است. این پرچمدار احتمالا از موتور ۱.۳ لیتری با قدرت ۱۸۵ اسب بخار استفاده خواهد کرد.در جعبه دنده از یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک با CVT استفاده خواهد شد.

هیچ عکسی از کابین فیات فست بک منتشر نشده است، اما منابع موثق می گویند که این خودرو مشابه فیات پالس است و احتمالا باید منتظر نمایشگر دیجیتال ۷ اینچی برای اطلاعات مسافت پیموده شده و صفحه نمایش لمسی ۱۰.۱ اینچی برای تنظیمات سیستم سرگرمی باشیم.