(فیلم) خورشید با سرعت صاعقه مارمولکی را شکار کرد!


تقریباً ۲۰۰۰ گونه شناخته شده از کفشدوزک ها در سراسر جهان وجود دارد که طیف وسیع و چشمگیری از سازگاری با محیط خود را نشان می دهند. برای چند مثال، حقایق زیر را در مورد این حشرات شگفت انگیز در نظر بگیرید.

دید عالی دارند

آخوندک ها دید استریو دارند و به لطف قرار گرفتن چشم هایشان میدان دید وسیعی دارند. هر یک از چشمان آنها دارای یک حفره است، یک ناحیه متمرکز از سلول های دریافت کننده نور که به آنها امکان می دهد تمرکز و ردیابی دقیق داشته باشند. آخوندک ها نه تنها می توانند سه بعدی ببینند، بلکه تحقیقات نشان داده است که دید سه بعدی آنها متفاوت عمل می کند.

توانایی عجیب و غریب برای چرخاندن سر

آخوندک ها تنها حشراتی هستند که می توانند سر خود را از این طرف به طرف دیگر بچرخانند. توانایی چرخاندن سر بدون حرکت دادن کل بدن یک مزیت مهم برای آخوندک هنگام شکار است که امکان حرکت حداقلی را هنگام نزدیک شدن به طعمه فراهم می کند.

آنها به اندازه گربه ها چابک هستند

در کمال تعجب دانشمندانی که از آنها عکس گرفتند، متوجه شدند که آخوندک ها با دقت زیادی پرواز می کنند و بدن خود را در هوا می چرخانند تا روی یک هدف نامشخص و مشخص فرود آیند.

با برق حمله می کنند

آخوندک ها منتظر می مانند و صبورانه منتظر طعمه خود می مانند، اما زمانی که آماده حمله می شوند، این کار را با سرعت رعد و برق انجام می دهند و با پاهای بزرگ جلویی خود چنان سریع ضربه می زنند که دیدن با چشم غیر مسلح دشوار است. علاوه بر این، آنها میخ هایی روی پاهای خود دارند تا قربانیان خود را در جای خود بچسبانند.

آنها استاد پنهان کاری هستند

مانتی ها در مخفی شدن بسیار خوب هستند. مانند سایر حشرات به شکل برگ، چوب و شاخه می باشد. برخی از بلبل ها در اواخر تابستان پوست اندازی می شوند و سیاه می شوند و به راحتی دگردیسی خود را با منظره تاریک به جا مانده از آتش سوزی تطبیق می دهند. برخی از آنها در طبیعت تزئین شده اند، برخی دیگر به قدری قانع کننده به نظر می رسند که حشرات ناآگاه سعی می کنند شهد را از آنها جمع آوری کنند تا تبدیل به غذای آخوندک ها شوند.

شکارچیان جاه طلب

آخوندک ها از خوردن حشرات دست بر نمی دارند. آنها همچنین بندپایان دیگری مانند عنکبوت ها و گاهی حتی مهره داران کوچک را نیز هدف قرار می دهند. برخی از آخوندک ها به شکار پرندگان، قورباغه ها، مارمولک ها و حتی مارها معروف هستند.

با خفاش می جنگند

آخوندک ها نیز توسط خفاش ها خورده می شوند، اما طعمه آسانی نیستند. آنها می توانند صدای خفاش ها را تشخیص دهند و هنگامی که به خفاش ها نزدیک می شوند شیرجه می زنند. اگر گرفتار شوند، سعی می کنند با استفاده از پاهای خاردار جلویی خود را آزاد کنند.

زمانی تصور می شد که آنها دارای قدرت های ویژه ای هستند

بدیهی است که آنها قدرت های ویژه ای دارند. با این حال، در برخی از تمدن های اولیه مانند یونان باستان، مصر باستان و آشور، مردم معتقد بودند کفشدوزک ها دارای قدرت های ماوراء طبیعی هستند.

آخوندک ها شریک زندگی خود را در حین رابطه جنسی می خورند!

آخوندک‌های ماده تخم‌های زیادی می‌گذارند، به این معنی که به غذای زیادی نیاز دارند. آنها می توانند سر جفت خود را گاز بگیرند و آنها را ببلعند. و حتی می توانند این کار را در طول یک جلسه جفت گیری سه ساعته انجام دهند.