قالیباف: آمریکا هرگز با ما همکاری نخواهد کرد


محمدباقر قالیباف گفت: آمریکا هرگز با ما کنار نمی‌آید

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در سومین همایش بین المللی فعالان مهدوی اظهار کرد: مهدویت وجود حضرت حجت در این سرزمین و جهان است. این یک واقعیت غیرقابل انکار و یکی از واقعیت های نظام خلاق است. در میان ما صحبت از یک انسان کامل است. این توفیق خداوند در روزی جهانیان است. برای اینکه وزیر واقعی باشیم باید از خدا توفیق بخواهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: باید انقلاب اسلامی ایران و اینکه چه زمانی شروع شد و به پیروزی رسید را درک کنیم. در دورانی که ابرقدرت ها بر مسائل اقتصادی، امنیتی و مادی مسلط بودند و در شرایطی که حکومت پهلوی نوکر رژیم صهیونیستی و قدرت استکباری آمریکا بود، این انقلاب به قدرت رسید. شکل گرفت و پیروز شد. فلسفه انقلاب ما مبتنی بر دو فرهنگ عاشورایی حسینی و فرج مهدوی است.

قالیباف درباره «فرهنگ عاشورا و مهدوی» گفت: عاشورا مقاومت و ایستادگی و امید به آینده است، سرنوشت ما مهد است، ما با این امید و با این چشم انداز آینده قدم می زنیم و زندگی می کنیم. این انقلاب با تمام قوا در برابر همه باورهای اومانیستی و فرهنگ نئولیبرالی ایستاده است، دوم: «در این راستا باید گام‌های اساسی برداریم».

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بحث ما تحول فنی و معنوی است که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شده است. پیروزی انقلاب منجر به ایجاد نظام اسلامی شد. به فرمایش حضرت آقا در دوران امپراتوری اسلامی هستیم. باید به سراغ جامعه مسلمین و حکومت اسلامی برویم تا به سفری برویم و منتظر طلوع خورشید دولت بزرگ باشیم. دشمنان با جمهوری اسلامی که ریشه در فرهنگ و سلسله ندارد مشکلی ندارند. کشورهایی به نام اسلام هستند که غرور بین المللی با آنها مشکلی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر در یک دهه گذشته به فرهنگ مهدوی توجه زیادی داشتیم، ملت ما به خاطر استقلال، استقلال و مجاهدت، رنج ها و سختی ها را متحمل شده و تسلیم نشده است. .

با نگاهی به گذشته می بینیم که دشمنان انقلاب روزگاری عظمت این انقلاب و قدرت آن را بیشتر درک کردند. در مقایسه با کسانی که فکر می کردند مهلت انقلاب زیاد است. آنها افسوس زندگی گذشته خود را می خورند که بسیاری از شکست های کشور لزوماً ناشی از فشار خارجی نیست. به همین دلیل است که اعتقاد به انقلاب اسلامی را فراموش کرده اند. برخی می خواهند بگویند هزینه های تحمیل شده به کشور نتیجه مبارزه با شیاطین است. “در عین حال، هزینه نتیجه ارتباط با شیاطین است.”

قالیباف گفت: تمام نیت رژیم صهیونیستی مقابله با ما در مرزهایمان بود، اما رزمندگان اسلام نزدیک گوششان ایستاده‌اند. این فرهنگ امت است که توانسته است در برابر حکومت آمریکا بایستد و آن حکومت را بشکند. این چیزی جز بینش و روش انقلاب اسلامی نیست. یکی از عمیق ترین تعهدات ما نشان دادن کارآمدی دین در اداره جامعه است. این مهمترین کار ماست. این به ما بستگی دارد که این واقعیت را عملی کنیم که ما یک وزیر واقعی هستیم.»

رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد خواسته های مردم از آن رهبران گفت: برای ساختن کشور اسلامی باید در حوزه خدمات عمومی که مورد نیاز همه مردم است تلاش کنیم. این مطالبه مردم صحیح و منطقی است و باید توسط خود مردم در کشور تولید شود. محصولی که می تواند با سایر نقاط دنیا رقابت کند. تاکنون کارهای زیادی انجام شده است و در مقایسه در قله های غیرقابل مقایسه قرار داریم. اما باید بپذیریم که محدودیت هایی داریم. ما باید رضایت مردم را در بخش خدمات عمومی جلب کنیم.

حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی با کشورهای دیگر متفاوت است. قدرت نرم و گفت و گو و در عین حال نیروی سخت از ظرفیت های دولت اسلامی است. اگر منتظر حقیقت باشیم، تنبلی نخواهیم کرد. ما منتظر ماندن نیستیم. ما به یک دولت جدید نیاز داریم. البته برای ایده پردازی باید فکر کنیم. پس ما به جهاد مولد، جهاد تصمیم گیری و جهاد تبیینی نیاز داریم. ما نباید در تصمیم گیری تردید کنیم. هر وقت شک داشتیم نتیجه این بود که دیر آمدیم. تأخیر شرایط را تغییر داد و ما را تنبل کرد. ما به گوش رهبران برای شنیدن نخبگان، صدای مردم و همه کسانی که به گردن ما حق دارند نیاز داریم.

وی با اشاره به رفتار هسته ای آمریکا گفت: آمریکا هرگز با ما کنار نمی آید. به عنوان بنده ای که مانع کار بوده ام باید بگویم که امکانات فیزیکی و نیروی انسانی ما فرصت بسیار خوبی برای حرکت است. یأس در فرهنگ شیطان هست نه در فرهنگ عهد. آیا ممکن است انسان باور کند که امامش با صاحب ماست و ناامید شود؟ در هر شرایطی باید خوشبین باشیم. شما نمی توانید کسی را با کلمات متقاعد کنید. ما باید هر جا که هستیم برای اعمالمان مهدی باشیم.

انتهای پیام/