قتل یک خواننده افغان و همسرش


سیما فراهانی| صبح روز ۱۷ مهرماه سال گذشته این پرونده جنایی مخفی به پلیس معرفی شد. صبح همان روز جسد مرد جوانی در حاشیه خیابان تهران پیدا شد. بلافاصله پلیس از ماجرا مطلع شد و تحقیقات خود را برای کشف راز این جنایت آغاز کرد.

آثار خون در محل حاکی از اصابت چاقو و کشته شدن مرد جوان بود. از سوی دیگر قاضی محمدتقی شعبانی بازپرس جنایی نیز در محل حاضر شد.

در تحقیقات و تحقیقات پلیس مشخص شد که جسد متعلق به یک مرد افغان است که ساعاتی قبل جان باخته است. آثار ضربات چاقو بر بدن وی حکایت از درگیری مقتول و قاتل داشت به همین دلیل تحقیقات میدانی از محل سکونت مقتول آغاز شد.

پرداخت به مهمانسرا

محل سکونت وی در همین حوالی بود، بنابراین ماموران به محل رفتند و در تحقیقات بیشتر مشخص شد مقتول یک خواننده رپ و خواننده افغان است. این جوان در عروسی ها و مهمانی ها اجرا می کرد.

بررسی ها نشان داد این خواننده افغان سال ها قبل برای زندگی به ایران آمده و با همسر و ۳ فرزندش زندگی می کند که با فاش شدن هویت مقتول، ماموران به سراغ خانواده وی رفته و تحقیقات از آنها را آغاز کردند.

همسر این مرد اولین فردی بود که مورد بازجویی قرار گرفت. این زن ابتدا به مأموران گفت: شب حادثه یکی از بستگان ما مهمان خانه ما بود. بعد از رفتن آنها شوهرم هم از خانه بیرون رفت و دیگر برنگشت.

این ادعاها باعث شد تا کارآگاه دستور دستگیری مهمانسرای مقتول را صادر کند. زمانی که این مرد دستگیر شد منکر هرگونه جرمی شد و گفت از سرنوشت مقتول اطلاعی ندارم. وی در این رابطه به پلیس گفت: مقتول و همسرش از بستگان من بودند.

گاهی به خانه آنها می رفتم. من برای آخرین بار به خانه آنها دعوت شدم. زمانی که من آنجا بودم تلفن مقتول چندین بار زنگ خورد.

صدای زنی را شنیدم اما چیزی نگفتم. شنیدم مقتول با زن دعوا کرده و سپس تلفن را قطع کردم. بعد از شام از خانه آنها خارج شدم و برای انجام کاری به شهر رفتم. من از او خبری نداشتم تا اینکه شنیدم کشته شده است.»

تحقیق در مورد یک زن مرموز

زمانی که مظنون مدعی شد رد پای زنی در ماجرا وجود دارد، ماموران بار دیگر به سراغ همسر مقتول رفته و تحقیقات از وی را آغاز کردند. زن جوان به پلیس گفت: مدتی بود که متوجه شدم شوهرم با خانمی رابطه دارد.

از تماس هایش متوجه شدم که دارد به من خیانت می کند. شب حادثه شنیدم که زن دوباره با همسرم تماس می گیرد. حتی بعد از رفتن مهمانمان، تلفن شوهرم زنگ خورد و صدای دعوای او با زن غریبه ای را شنیدم. بعد از این تماس شوهرم خیلی عصبانی و عصبانی شد.

نیمه های شب از خانه بیرون رفت. تا اینکه صبح خبر قتلش را به من دادند. فکر می‌کنم او با این زن قرار می‌گذاشت و شاید به دست او کشته شده است.»

عروس متهم به قتل است

با این اطلاعات تحقیقات پلیس برای یافتن این زن آغاز شد اما چنین زنی اصلا وجود نداشت. از سوی دیگر تحقیقات تکمیلی پلیس حاکی از آن است که اقامتگاه مقتول و همسرش قصد دارند روند پرونده را علیه یکدیگر تغییر دهند. در حالی که ماموران به این زن و مرد مشکوک بودند، سرانجام خانواده مقتول به پلیس آگاهی مراجعه کردند و عروس خانواده را متهم به قتل کردند. آنها این زن را به کشتن پسرش متهم کردند.

آنها به پلیس گفتند: چند سال پیش پسرمان به همراه همسرش شمیم ​​و سه فرزندش برای کار به ایران آمدند و در تهران زندگی می کردند و مدتی بعد به دلیل مشکوک بودن به خیانت همسرش با همسرش دعوا کرد. تفاوت آنها هر روز بیشتر می شد.

ما هم از این جنجال مطلع بودیم. به همین دلیل فکر می کنیم همسرش با کمک آن فردی که می شناخت، پسر ما را کشته است. پسر ما هرگز با هیچ زنی رابطه نداشته است.

بر اساس این ادعا، در حالی که تحقیقات ادامه داشت، همسر مقتول و مرد غریبه ای که او را می شناخت به ظن قتل دستگیر شدند اما در مصاحبه اولیه منکر دست داشتن در قتل شدند.

۳۰ دلیل برای جرم بیاورید

آنها به تکذیب قتل ادامه دادند تا اینکه سرانجام قاضی شعبانی از شعبه ۱۰ دادسرای امور جنایی بیش از ۳۰ دلیل برای قتل این زن و مرد ارائه کرد. کارآگاه معتقد است که این زن و غریبه ای که او می شناسد عاملان قتل هستند.

با توجه به آن ۳۰ دلیل آخرین دفاعیات را از متهمان گرفت تا پرونده به دادگاه برود. یکی از آن دلایل، اظهارات فرزند مقتول است. پسر مقتول می گوید: مادرم شب حادثه به من گفت با خواهرانت برو بیرون. رفتیم و وقتی برگشتیم مادرم را دیدم که لکه خون روی فرش را می شست.

با این اطلاعات، آزمایشگاه شناسایی ادعاها را بررسی کرد. بالاخره با محلول مداوم این لکه خون روی فرشی که شسته شده بود پیدا شد. در آزمایشات ویژه مشخص شد که لکه خون متعلق به قربانی است.

توضیح دلیل

دلیل دوم این است که این زن در بازداشتگاه اداره اطلاعات به متهم دیگری گفته که قصد کشتن شوهر و بشیر را داشته است. او به دوستش گفت که به شوهرش قرص خواب داده است. پس از آن بشیر و چند نفر دیگر به خانه آنها آمدند و مقتول را بیرون آورده و او را کشتند. ظاهراً وقتی می خواستند او را بیرون بیاورند، انگار با مقتول دعوا کردند و لکه خون هم به همین دلیل است.

از سوی دیگر یکی از بازدیدکنندگان آشنا مدعی است که زمان قتل ستارخان و خلازیر بوده است. و آن که کار زباله جمع آوری و زباله جمع آوری می کند، می گوید من برای کارم به آن محله ها رفتم، اما در بررسی ها مشخص شد که در آن محله ها نبوده و مرتب با کشته شدگان در تماس بوده است. یک زن

دلیل چهارم این است که زن جوان مدتی قبل از قتل به شوهرش می گوید: تو را مثل سگ از زندگی ام بیرون می کنم.

این خانم بارها عوارض قرص کلونازپام را در اینترنت بررسی کرده است. این دلایل و دلایل دیگر نشان می دهد که او و بشیر در قتل مقتول دست داشته اند، اما آنها به قتل اعتراف نمی کنند. اما اگر آن دلایل را بیاورد، قاضی متهم را مجرم می داند.

منبع: همشهری آنلاین