قیمت ریرا و اندازه گیری; محصول جدید ایران خودرو


فرادید| مراسم معرفی خودروی ریرا دیروز در روستای تاریخی یوش برگزار شد و به گفته مسئولان ایرانی خودرو در سال ۱۴۰۲ به تولید انبوه می رسد.این کراس اوور که طراحی مشابه هیوندای کنا و هیوندای سانتافه دارد. تغییرات جدیدی نیز دریافت کرده است.

به گزارش فرادید، ایران خودرو ریرا را بر اساس نسخه اصلی پلت فرم PF1 گروه PSA یعنی پلت فرم IKP1 ساخت. پلتفرمی که زمانی برای ساخت تارا استفاده می شد. اکنون ریرا دومین خودرویی است که بر اساس این پلتفرم تولید و توسعه یافته است.

از نظر ابعاد خودروی ملی کراس اوور ایران همانطور که اعلام شد در رده B کراس اوورها قرار می گیرد و تقریباً هم اندازه پژو ۲۰۰۸، نیسان جوک و سیتروئن C3-XR است.

مسئولان ایران خودرو در خصوص قیمت این خودرو پیش بینی کرده اند که قیمت نهایی ریرا به حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان برسد و دلیل این گرانی را افزایش قیمت دلار عنوان کرده اند.

مشخصات فنی ریرا محصول جدید ایران خودرو

ریرا دارای موتور ۱۱۳ اسب بخار TU5 plus است و قادر است ۱۱۳ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن متر گشتاور تولید کند. اما موتور دیگری نیز برای این خودرو موجود است که از نوع EFY با حجم ۱۶۴۵ سی سی و قدرت ۱۶۸ اسب بخار است.

موتور پایه که ۱.۶ لیتر حجم دارد، نیرو را به یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک AT می فرستد. این نیرو در نهایت به چرخ های جلو می رسد. علاوه بر این شنیده می شود ایران خودرو قصد دارد نسخه دستی آن را به بازار عرضه کند.

تصاویر ریرا کراس ملی ایران خودرو

قیمت ریرا و اندازه گیری;  محصول جدید ایران خودرو

قیمت ریرا و اندازه گیری;  محصول جدید ایران خودرو

قیمت ریرا و اندازه گیری;  محصول جدید ایران خودرو