لبه های بمب نقل و انتقالات پرسپولیس; از ستاره کراوات تا رقصنده شاعر و نسخه شگفت انگیز پروین – سایت تحلیلی افق


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، باشگاه پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات حضور پررنگ و قدرتمندی دارد و به گفته یحیی گل محمدی، پرسپولیس در این بازار سرعت خوبی دارد! اگرچه هنوز بسیاری از باشگاه ها وارد بازار ثبت نام نشده اند و مشغول شمارش یا یافتن مدیران جدید مانند استقلال و سپاهان هستند، رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس چپ و راست در حال خرید ستاره های فصل آینده است. از مرتضی پورعلی گنجی گرفته تا دانیال اسماعیل فر و سروش رفیعی و علیرضا بیرانوند و تمدید قرارداد با میلاد سرلک.

شاید اگر فصل گذشته باشگاه فقط یکی از این خریدها را انجام می داد مدیرانش روزها و هفته ها در رسانه ها و اینترنت تبلیغ می کردند اما رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بدون توجه به همه این مسائل فقط نگاه می کند. بازیکنان و ستاره هایی را که سرمربی لیست کرده است بخرید. مطمئناً فصل آینده یحیی گل محمدی هیچ بهانه ای برای نتیجه نگرفتن نخواهد داشت و همه چیز برای او مهیا است و سپاهان و استقلال رقبای سنتی اروپایی بدون سرمربی هستند. تراکتورسازی تبریز دیگر تیم هوادار لیگ نیز شرایطی مشابه دارد اما پرسپولیس یک سرمربی و مدیرعامل دارد که پای هر ستاره ای گذاشته و جواب منفی نشنیده است.

در این هرج و مرج و انفجار بمب های نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس اتفاقات خنده داری رخ داده است که دیدن آنها بد نیست، موضوع دیروز باشگاه پرسپولیس تمدید قرارداد میلاد سرلک بود. سرلک با ماشین به باشگاه پرسپولیس رسید که جشنی به نظر می رسد تا حتی برخی نویسندگان با دیدن ماشین ملی پوش و کراوات پرسپولیسی تعجب کنند و از زیورآلات جدید سرلک صحبت کنند!

البته میلاد خان سرلک حتی با تیپ جدیدش و عقاب مشکی اش مقابل دوربین باشگاه پرسپولیس نشست و گفت و گو کرد و گفت این دومین مصاحبه اش در پرسپولیس در دو سال اخیر است چون تمرکزش روی عملکردش در این تیم بوده است، نه رسانه! سرلک البته درباره تیپ ویژه هم گفت: وقتی به بهترین تیم آسیا می آیی باید بهترین لباست را هم بپوشی. اقدام سرلک در این زمینه در شبکه های اجتماعی نیز مورد تمسخر قرار گرفته است.

سروش رفیعی هم خرید جدید پرسپولیس بود که در واقع سومین بازگشتش به این باشگاه را جشن می گرفت. او پس از پایان خدمت سربازی در تراکتورسازی به پرسپولیس بازگشت و شاگرد برانکو شد، سپس به الخور قطر رفت و پس از بازگشت به پرسپولیس با گابریل کالدرون در لیست تکمیلی قرار گرفت و حالا هم شده است. با خاستگاهی شاعرانه به تخت جمشید بازگشت. ! رفیعی پس از امضای قراردادش با باشگاه پرسپولیس شعری را جلوی دوربین باشگاه زمزمه کرد و گفت: کاش مثل آب بودیم، ساده و زلال، صادق، از من و تو متنفرم، کاش همیشه بودیم!

رفیعی پس از حفظ اشعار به سمت هواداران پرسپولیس مقابل باشگاه رفت و دقایقی را با هوادارانی که سلفی می خواستند گذراند و در این مورد شاعر و خواننده پرسپولیسی محبوب ترین شد.

باشگاه پرسپولیس در این روزهای شلوغ خرید ستاره ها و انفجار بمب های نقل و انتقالاتی، پیشکسوتان را فراموش نکرده است. رضا درویش طی چند روز گذشته پذیرای افرادی چون محمد مایلی کهن، علی پروین و … در باشگاه بوده است. شکی نیست که پروین یکی از قهرمانان فوتبال کشور است و سال ها با پرسپولیس سرمربی تیم ملی بوده و هنوز هم او را قلبا دوست دارد. اما شاید آقای پروین ندانند که با تعطیلی لیگ برتر نمی توان یک اردوی مفید حتی برای یک تیم ملی راه اندازی کرد چرا که بیش از ۱۲ بازیکن تیم ملی ما سرباز هستند و در خارج از کشور بازی می کنند. از طرفی با فرض اینکه هر دو بازیکن لیگ برتری به اردوی تیم ملی دعوت شوند، وقتی روزهای فیفا نیست، کدام تیم ملی باید برای تیم ملی بازی کند؟ فدراسیون فوتبالی که حریف مناسبی برای تیم ملی در فیفا دی آماده نمی کند چگونه می تواند در زمانی متفاوت از فیفا دی این کار را انجام دهد؟