ماجرای انتشار بمب استقلال به حریف/پرسپولیس جای چنین بازیکنانی نیست! – پایگاه خبری تحلیل افق


محمد محبی، وینگر فنی بوشهری ها در سپاهان گلزنی کرد و در دوران مربیگری ویلموتس به تیم ملی دعوت شد. در ماجرای خرید قطعی مقانلو توسط سپاهان، محبی با پیشنهاد تیم پرتغالی سانتا کلارا مواجه شد و مدیران سپاهان نیز محبی را در خرید شهریار از این باشگاه پرتغالی قرار دادند.

محبی در فصل گذشته بیشتر روی نیمکت بود و نتوانست آنطور که باید و شاید در لیگ پرتغال موفق شود. همین موضوع باعث شد محبی تیم ملی را از دست بدهد. نیمکت نشینی، از دست دادن تیم ملی و رسیدن چند پیشنهاد خوب از ایران باعث شد محمد تصمیم به بازگشت بگیرد و یک سال مانده به جام جهانی بخواهد در ایران بازی کند.

استقلال که مشتری بزرگ این بازیکن بود، در گذشته مذاکرات مفصلی با باشگاه سانتا کلارا و شخص محبی انجام داد و در نهایت موفق شد با این باشگاه پرتغالی به توافق برسد. محبی که برای پیوستن به استقلال به ایران آمده بود، قراردادی یک ساله با این تیم امضا کرد، اما به دلیل اینکه باشگاه استقلال هنوز نتوانسته رضایتنامه این بازیکن را از باشگاه پرتغالی بگیرد، محبی به طور رسمی برای پیوستن به این تیم اعلام نکرده است. بلوز.

نکته جالب در مورد بمب نقل و انتقالات استقلالی ها این است که محبی چند سال پیش قرار بود به پرسپولیس برود اما مخالفت مدیرعامل وقت سرخ پوشان باعث شد این بازیکن راهی سپاهان شود. محبی که فوتبال خود را از شاهین بوشهر آغاز کرد در این تیم بزرگ شد و ستاره شد. پیش از رفتن این بازیکن به سپاهان، محبی راهی پرسپولیس شد و در آستانه پیوستن به این تیم بود. با وجود اینکه محبی می خواست در پرسپولیس حضور داشته باشد، مدیرعامل وقت این باشگاه در شرایطی غافلگیرکننده مانع از امضای قرارداد با این ستاره شد و اعلام کرد که پرسپولیس به چنین بازیکنی نیاز ندارد. آقای مدیرعاملی که فوتبالیست نبود خطاب به نماینده محبی گفت پرسپولیس جای بازیکنان گمنام نیست و این باشگاه برای جذب بازیکنی که در لیگ اول حضور پیدا کرده نیاز به ستاره دارد.

جالب است بدانید که محبی پس از لغو حضورش در پرسپولیس راهی سپاهان شد و در همان سال درهای پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی باز کرد و با عملکرد خوب خود زمینه ساز باخت سرخ پوشان شد.