مانع فاکتور: شناسه پرداخت کننده را جستجو کنید


کارت های بیمه بخشی رایج و مورد انتظار در فرآیند صورتحساب پزشکی است. بیماران تصور می کنند که هر ویزیت از پزشک با نمایش کارت بیمه شروع می شود. متأسفانه کارت های بیمه شرکت های اطلاعاتی خطاناپذیر نیستند.

سوراخ اطلاعات می تواند به نتیجه نهایی شما آسیب برساند. هرگاه ادعای بیمه با اطلاعات نادرست یا ناقص ارائه شود ، مطمئناً رد آن به دنبال خواهد داشت. انکارها فقط آزاردهنده نیستند ؛ وقت گیر هستند و آنچه در یک عمل پزشکی وقت گیر است این است که درآمد به طور پیش فرض کاهش می یابد.

یکی از اطلاعاتی که پیدا کردن آن بسیار مشکل است ، شناسه پرداخت کننده است. شناسه پرداخت کننده ، همچنین به عنوان شناسه مبادله الکترونیکی داده ها (EDI) شناخته می شود ، یک دنباله رمزگذاری شده است که به هر شرکت بیمه اختصاص داده شده است و سیستم های فروشنده و پرداخت کننده را قادر می سازد تا برای تأیید مناسب بودن ، مزایا و مراحل ارسال ، با یکدیگر صحبت کنند. شناسه پرداخت کننده به طور کلی (اما نه همیشه) پنج کاراکتر است و می تواند شامل حروف ، اعداد یا ترکیبی از هر دو باشد. محل شناسه پرداخت کننده روی کارت بیمه متفاوت است. در بیشتر موارد ، آن را در پشت کارت در بخش ارائه دهنده به عنوان ادعا ، اما نه همیشه. از آنجا که این شماره اطلاعات مهمی برای تکمیل فرایند مطالبه است ، شما فکر می کنید که هر کارت بیمه شامل آن می شود و به وضوح آن را مشخص می کند. متاسفانه، این مورد نیست.

در برخی موارد ، کارکنان صورت حساب ممکن است مجبور شوند از طریق جستجوی وب یا تعامل با شرکت بیمه ، شناسه پرداخت کننده را پیدا کرده و ثبت کنند. این مرحله اضافی می تواند یک شانس دیگر برای خطای انسانی در این فرآیند اضافه کند. برای مقابله با این مشکل ، برخی از پزشکان نرم افزار تشخیص نویسه (OCR) را خریداری کرده و آن را در فرآیند چک کردن خود ادغام کرده اند. OCR اساساً از یک کارت بیمه عکس می گیرد ، نقاط داده را استخراج می کند و سپس پایگاه داده دفتر را برای رسیدگی به مطالبات دنبال می کند.

OCR می تواند برای کارمندان اداری صرفه جویی زیادی در زمان داشته باشد ، اما همه سیستم ها به یک اندازه ایجاد نمی شوند. هنگام انتخاب OCR ، مطمئن شوید که نرم افزار دارای الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی (AI) است که به پر کردن شکاف اطلاعات مفقود شده – به ویژه شناسه پرداخت کننده کمک می کند. درست مانند هر خرید سخت افزاری ، در انتخاب OCR هوشمند باشید. اطمینان حاصل کنید که این کار به کارآیی عمل پزشکی شما کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید