ما نمی توانیم به طور قطع در مورد دستیابی به توافق صحبت کنیمبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «بدر البوسعیدی» وزیر امور خارجه سلطان نشین عمان امروز (پنجشنبه) در خصوص مهم ترین موضوعات مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. دستور کار دوجانبه و همچنین برخی موضوعات مورد علاقه دوجانبه در زمینه های منطقه ای و بین المللی، تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.

همچنین در این گفتگو طرفین آخرین مسائل در خصوص مذاکرات وین را مورد ارزیابی قرار دادند.

امیر عبداللهیان در این گفتگو با اشاره به موضع سازنده عمان در مذاکرات رفع تحریم‌ها علیه ایران از تلاش‌های این کشور برای نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌های طرف‌های مختلف تشکر کرد.

وی همچنین با اشاره به دستگیری یک زائر ایرانی در مراسم حج امسال توسط پلیس عربستان بر لزوم آزادی هر چه سریعتر وی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفتگو خاطرنشان کرد که در چارچوب روابط دوستانه دو کشور، آزادی حج ایرانیان را پیگیری خواهد کرد.

بدر البوسعیدی ابراز امیدواری کرد: در همکاری مشترک همه طرف ها شاهد نتیجه رضایت بخشی از مذاکرات وین باشیم.

امیرعبداللهیان با اشاره به حسن نیت و جدیت ایران در دستیابی به یک توافق خوب و موثر افزود: پس از دریافت نظر آمریکا، اگر منافع اقتصادی ایران از توافق تضمین شود و مواضع قرمز ما رعایت شود، وارد یک توافق جدید خواهیم شد. صحنه. وین.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: تا زمانی که همه چیز به توافق نرسد نمی توان با قطعیت درباره رسیدن به توافق خوب و محکم صحبت کرد.

انتهای پیام/