محقق سرطان از روش جدیدی برای درمان احتمالی لوزالمعده پرده برداشت


خبر – محققان دانشگاه ایندیانا ملوین و برن سیمون مرکز جامع سرطان شناسایی کردند که چگونه ترمیم مولکول گمشده در فیبروز پانکراس می تواند به درمان سلول های سرطانی کمک کند.

سرطان لوزالمعده یکی از مرگبارترین سرطان ها است و تنها 10.8 درصد از افراد پنج سال پس از تشخیص زنده می مانند. یکی از عوامل خطر سرطان لوزالمعده ، پانکراتیت مزمن است ، یک بیماری فیبرو التهابی است. در پاسخ به آسیب و آسیب داخلی ، بدن یک بافت همبند فیبری – درست مانند بافت اسکار – در فرآیندی به نام فیبروز تولید می کند. فیبروز پانکراس هم در سرطان لوزالمعده و هم در پانکراتیت مزمن رخ می دهد.

این سلول های سرطانی لوزالمعده بسیار هوشمند هستند. آنها این بافت ضخیم و فیبروتیک را در اطراف تومورها ایجاد می کنند. این مانع بزرگی برای تحویل دارو است زیرا بیماران سعی می کنند این تومورها را هدف قرار دهند زیرا درمان نمی تواند در این تومورها نفوذ کند. ” مرکز سرطان.

کوتا و همکارانش دریافتند که یک مولکول به نام microRNA-29a (miR-29a) به عنوان یک ضد فیبروز و ضد التهاب در لوزالمعده عمل می کند. استفاده از این مولکول در درمان دارویی می تواند به توقف فیبروز کمک کند تا درمان به سلول های سرطانی برسد. در حال حاضر ، هیچ درمان مورد تایید FDA برای کاهش فیبروز وجود ندارد.

کوتا می گوید: “این مولکول کوچک در لوزالمعده و به طور گسترده تر در بافت فیبروتیک وجود ندارد. اگر این مولکول را دوباره در سلول ها قرار دهیم ، به طور قابل توجهی پتانسیل سلول های سرطانی برای ایجاد بافت فیبروتیک در اطراف تومورها کاهش می یابد.”

در یافته های منتشر شده در JCI Insights ، محققان نقش miR-29a را به عنوان یک عامل درمانی در مدل های موش مشخص کرده اند. در حال حاضر کوتا در حال توسعه روش هایی برای بازگرداندن مولکول به پانکراس است. او از رویکردی هدفمند برای پانکراس برای تحویل ژن به نام درمان فضایی ناحیه ویروس مرتبط با آدنو (AAV) استفاده می کند که می تواند مولکول را مستقیماً به پانکراس برساند.

کوتا ، نویسنده ارشد این مطالعه می گوید: “هنگامی که ما مولکول موجود در مدل های موش مبتلا به پانکراتیت را از بین می بریم ، آنها دچار فیبروز و التهاب قابل توجهی می شوند که شبیه بیماری های انسانی است.” “این شواهد قانع کننده ای برای ما فراهم می کند تا از این مولکول به عنوان یک عامل درمانی بالقوه ، هم در بیماران سرطانی و هم در بیماران مبتلا به پانکراتیت استفاده کنیم.”

“مطالعه فیبروز لوزالمعده به نیاز بالینی برآورده نشده پاسخ می دهد زیرا در حال حاضر هیچ داروی مورد تأیید FDA وجود ندارد که بتواند این روند را متوقف یا معکوس کند. خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده در این جمعیت بیمار زیاد است و احتمالاً متوقف کردن یا معکوس کردن فیبروز ممکن است این خطر را کاهش دهد. پزشکان در سراسر جهان همچنان با مدیریت بیماران مبتلا به پانکراتیت مزمن و سرطان لوزالمعده مبارزه می کنند. ایوان فوگل ، دکتر ، محقق مرکز سرطان و یکی از نویسندگان این نشریه می گوید: “ما خوشبین هستیم که miR-29a می تواند شکاف قابل توجهی را کاهش داده و فیبروز لوزالمعده را کاهش دهد ، با کاربرد وسیع تری در سایر بیماریهای فیبروتیک.” استاد پزشکی در دانشکده پزشکی IU.

درمان های آینده برای پانکراتیت مزمن می تواند به طور بالقوه از ابتلای این بیماران به سرطان پانکراس جلوگیری کند. علاوه بر این ، توسعه یک درمان ضد فیبروتیک ممکن است در خارج از لوزالمعده نیز کاربرد داشته باشد. فیبروز همچنین باعث ایجاد عوارض در بیماری های ریه و کبد می شود.

اولین نویسنده شاتوویشا دی ، دکترا ، فوق دکترا در دانشکده پزشکی IU است. علاوه بر کوتا ، فوگل و دی ، نویسندگان عبارتند از جفری جی ایسلر ، MD ، لاتا ام. اوداری ، پریماورا ریورا هرناندز ، MS ، جیسون جی. کوون ، دکتری ، از دانشکده پزشکی IU. براندون ویلز از دانشگاه کالیفرنیا ؛ استفان پاندول ، MD ، از مرکز پزشکی Cedar-Sinai.

این تحقیق تا حدی توسط کمک هزینه تحقیقاتی انجمن سرطان آمریکا ، موسسه علوم بالینی و ترجمه ای ایندیانا (UL1TR001108) و مرکز جامع سرطان IU Simon (P30CA082709) تأمین شده است.دیدگاهتان را بنویسید