مرگ و میر کرونا امروز ۱۳۰۱/۰۶/۰۱


فرادید| بر اساس آمار، فوت ۵۶ نفر امروز در اولین روز شهریور ماه اعلام شد به طوری که تعداد جان باختگان این بیماری به ۱۴۳ هزار و ۵۰۵ نفر رسید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای تشخیصی، ۳۲۲۸ بیمار جدید در کشور شناسایی و ۷۲۶ نفر از آنها بستری شده‌اند.

به گزارش فرادید؛ مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۹۲۹ میلیون نفر رسید که خوشبختانه ۷ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۴۵۸ میلیون نفر بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

۱۳۱۱ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت هستند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۵۲۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۰۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۷۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تاکنون ۶۴ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۷۸۰ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۷۷۷ نفر نوبت دوم و ۳۰ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۱۲۳ نفر نوبت سوم و بیشتر و تعداد کل واکسیناسیون ها را دریافت کرده اند. در کشور به ۱۵۳ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۶۸۰ دوز رسیده است.

۶۸ هزار و ۴۳۳ دوز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته در کشور تزریق شده است.

آمار بین المللی کرونا

بر اساس آخرین آمار بین المللی مبتلایان به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، با افزایش ۵۳۵ هزار و ۹۹۷ نفری، تعداد مبتلایان به این ویروس به ۶۰۱ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۴۱۰ میلیون نفر رسید.

مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۴۴۰ نفر در یک روز به ۶ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است. تعداد بهبود یافتگان به ۵۷۵۹۷۱۱۲۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوت ناشی از کرونا و ایران به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی های جدید در هر کشور است).

۱. آمریکا ۱ میلیون نفر ۶۶ هزار و ۸۲ (۱۱۲ فوت)

۲. برزیل ۶۸۲۷۴۶ نفر (۱۵۹ نفر)

۳. هند ۵۲۷۰۰۰ نفر ۴۱۶ (۴۸ فوت)

۴. روسیه ۳۸۳۰۰۰ نفر ۶۱۷ (۵۷ فوت)

۵. مکزیک ۳۲۹۰۰۰ نفر ۹۱ (۱۰ فوت)

۶. پرو ۲۱۴ هزار و ۹۵۶ نفر (بدون فوت)

۷. بریتانیا ۱۸۷۰۰۰ نفر (بدون مرگ)

۸. ایتالیا ۱۷۴ هزار و ۷۹۷ نفر (۷۵ فوت)

۹. اندونزی ۱۵۷۰۰۰ نفر ۳۹۶ (۱۹ فوت)

۱۰. فرانسه ۱۵۳ هزار و ۶۱۷ نفر (۷۶ فوت)

۱۱. آلمان ۱۴۶ هزار و ۶۵۰ نفر (۱۴۶ فوت)

۱۲. ایران ۱۴۳ هزار و ۴۴۹ نفر (۵۶ فوت)