مسواک زدن که به دندان آسیب می رساندبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، برخی تصور می کنند برای از بین بردن پلاک دندان باید خیلی سخت مسواک بزنند اما این پلاک ها بسیار نرم هستند و حتی با بافت نرم هم به راحتی پاک می شوند اما بافت نمی تواند اطراف دندان ها را احاطه کند. باید از مسواک استفاده شود.

بیشتر بخوانید:

باید سعی کنید تمام قسمت هایی که می خواهید را با مسواک تمیز کنید. حال برای اینکه بدانید دندان هایتان را به سختی مسواک می زنید یا خیر، علائم ذکر شده در این قسمت را در خودتان بررسی کنید.

عقب رفتن لثه

تمام دندان ها توسط لثه پوشانده شده است. اگر خیلی محکم مسواک بزنید آسیب می بیند و باعث عقب نشینی لثه ها می شود و ریشه دندان در معرض خطر قرار می گیرد که در این صورت نیاز به پرکردن دارید.

حساسیت دندان

هنگام مسواک زدن دندان ها می توانند حساس باشند. دلیل آن این است که لثه ها از ریشه محافظت کافی ندارند و رگ های آن سفت می شود و در نتیجه نوشیدنی های گرم یا سرد یا غذاهای سفت شما را آزار می دهد. بنابراین، باید به پزشک مراجعه کنید. شاید دندان های شما بسیار حساس هستند.

آسیب به موهای برس

وقتی مسواک شما به سرعت می شکند، احتمالاً با آن خیلی خشن رفتار می کنید و موهایتان را خیلی محکم روی دندان هایتان می کشید. اگر بعد از چند هفته دندان های مسواک پراکنده شد به این معنی است که فشار زیادی به آن وارد می کنید زیرا بعد از سه ماه مسواک باید تعویض شود و چند هفته زمان برای تعویض آن بسیار کم است.

دندان ها در نزدیکی لثه قرار نمی گیرند

دندان نزدیک لثه به دلیل عدم پوشش مناسب شروع به ریزش کرده و در نزدیکی لثه زرد یا سیاه می شود. کرم ها و باکتری ها در این ناحیه بیشتر دیده می شوند و مسواک زدن شدید می تواند به آنها آسیب برساند.

راه حل

اگر می خواهید از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید یا از ادامه آن جلوگیری کنید، به نکات داده شده توجه کنید.

از مسواک با دندان های نرم استفاده کنید

سرعت مسواک زدن چندان مهم نیست، اما کیفیت مسواک مورد استفاده شما بسیار مهم است. استفاده از مسواک نرم اولین قدم است، بنابراین باید رویکرد خود را با مسواک خود بهبود بخشید. همچنین باید مسواک را با زاویه ۴۵ درجه بگیرید و به آرامی جلو و عقب ببرید و اگر راست دست هستید با دست چپ و برعکس آن را بگیرید تا فشار زیادی به دندان هایتان وارد نشود. .

با استفاده از مسواک برقی

یکی از ویژگی های فوق العاده این مسواک این است که اگر به دندان ها فشار زیادی وارد کنید، می سوزند. چراغ سبز به قرمز تغییر می کند و صدا تغییر می کند و مانند زنگ هشدار به صدا در می آید. بنابراین باید توجه داشته باشید که چراغ سبز باقی می ماند و فشار کاملاً صحیح است. البته همه مسواک های برقی این سنسور را ندارند و باید جعبه را چک کنید.

مسواک را با سه انگشت نگه دارید

نگه داشتن مسواک مانند یک قلم به شما کمک می کند تا فشار مناسبی بر روی دندان های خود وارد کنید زیرا به راحتی می توانید نیرویی را که از دست به دندان استفاده می کنید کنترل کنید. بنابراین سعی کنید مسواک را با دست خود حرکت دهید. با این کار نیروی کمتری به مسواک وارد می شود و دندان ها به راحتی بین دندان ها حرکت می کنند و پلاک ها و باکتری ها را تمیز می کنند.

از خمیر دندان غیر ساینده استفاده کنید

خمیر دندان باید به اندازه کافی ساینده باشد تا دندان های ما را به درستی تمیز کند. خمیردندان هایی که بیش از حد ساینده هستند دندان های ما را بیش از حد لازم تمیز می کنند و به سطح دندان ها آسیب می رسانند. حالا برای اینکه بفهمید این خمیردندان ساینده است یا نه، از این محلول استفاده کنید:

یک تکه فویل بردارید. مقدار کمی خمیر دندان روی آن قرار دهید و سپس با آب کافی بشویید و ببینید آیا خط و خش روی فویل باقی مانده است یا خیر. تعداد خراش ها نشان دهنده ساینده بودن خمیردندان است.

انتهای پیام/