مسی و رونالدو با هم بازی می کنند؟


در چند روز گذشته شایعات زیادی در مورد اختلاف منچستریونایتد و کریستیانو رونالدو برای ادامه همکاری در فصل جدید لیگ برتر به گوش می رسید. پس از این اتفاق شایعاتی مبنی بر پیوستن رونالدو به تیم دیگری به گوش می رسد. گفته می شود یکی از تیم هایی که خواهان جذب رونالدو است، بارسلونا است.

از سوی دیگر آبی ها و اناری های اسپانیا به دنبال بازگرداندن لیونل مسی در جام جهانی هستند. اگر بتوانند مسی و رونالدو را به خدمت بگیرند، در سال های پایانی بازی دو ستاره به آرزوی دیرینه هواداران فوتبال در سراسر جهان خواهند رسید.

رونالدو می خواهد منچستریونایتد را ترک کند

کریستیانو رونالدو در اولین تمرین روز دوشنبه منچستریونایتد شرکت نکرد. شنیده ها حاکی از آن است که او به دلایل خانوادگی در تمرین حاضر نشده است اما همه چیز نشان می دهد که این اتفاق به وضوح نشان از عزم این بازیکن پرتغالی برای جدایی از باشگاه دارد.

این در حالی است که او تابستان گذشته یوونتوس را ترک کرد و با دستمزد ۲۳ میلیون یورو در هر فصل به منچستریونایتد رفت و هنوز یک فصل از قراردادش با این باشگاه باقی مانده است. در چند روز گذشته حواشی مختلفی در خصوص جدایی این بازیکن از یونایتد مطرح شده است، اما به نظر منطقی تر است که با مدیران باشگاه برای ترک اولدترافورد موافقت شود.

ماده ۱۷ قانون نقل و انتقال بازیکن به بازیکن یا باشگاه اجازه می دهد بدون رضایت طرف مقابل قرارداد خود را فسخ کند. در این بند آمده است: «در تمامی موارد پیمانکار ملزم به پرداخت غرامت است که این غرامت بر اساس قوانین ملی، صلاحیت های ورزشی و سایر ضوابط اندازه گیری می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، یک بازیکن پرتغالی با توجه به شرایط خاص برای محاسبه مبلغ غرامت، در صورتی که پس از پایان قرارداد قبلی، قرارداد جدیدی را امضا نکند، سالانه ۲۳ میلیون یورو دریافت خواهد کرد، قانون کلی می گوید که این غرامت برابر است با ارزش باقی مانده از قرارداد فسخ شده.

فیفا می گوید رونالدو به دلیل اخراج یک طرفه محروم خواهد شد

اما در آن صورت، فیفا با بازیکنانی که به مدت قرارداد خود پایبند نیستند، برخورد جدی می کند. در قوانین آمده است: «آنها چهار ماه از انجام هر بازی رسمی محروم شده اند و در صورت جدی بودن شرایط می توان این مدت را به ۶ ماه افزایش داد.

این تعلیق بازی ها بین آخرین بازی رسمی فصل تا اولین بازی رسمی فصل جدید اعمال نمی شود و شامل مسابقات ملی یا مسابقات بین المللی باشگاهی نمی شود. اما در صورتی که بازیکن بازیکن دائمی تیم ملی کشورش باشد و این تیم بین آخرین و اولین بازی فصل در مرحله نهایی مسابقات بین المللی شرکت کند، این محرومیت شامل مسابقات ملی او نخواهد شد.

به این ترتیب، اگر رونالدو مستقیماً قرارداد خود را با منچستریونایتد قطع کند، تا ماه نوامبر نمی تواند برای تیم آینده خود بازی کند. این بدان معناست که در صورت انتخاب تیمی مستقر در اروپا، تمام مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا یا هر رقابت باشگاهی یوفا را از دست بدهد.

با این حال هیچ شکی در حضور او در جام جهانی قطر که از ۲۱ نوامبر آغاز می شود وجود ندارد.

بارسلونا خواهان جذب رونالدو است

با وجود اینکه مشکل بین رونالدو و منچستریونایتد حل نشده است، اما طبق گزارش روزنامه آس، تیم های زیادی که تلاش می کنند فوق ستاره پرتغالی را تحت تاثیر قرار دهند و بارسلونا نیز به این انتقال علاقه مند هستند. این روزنامه اسپانیایی گزارش داد که خوان لاپورتا، رئیس آبی و نارنجی ها، با خورخه مندس، مدیر برنامه های کریستیانو رونالدو، برای انتقال این بازیکن به نوکمپ یک نشست شام برگزار کرد.

بارسلونا در تابستان سال گذشته مشتری کریستیانو رونالدو بود اما مشکلات مالی باشگاه اجازه نداد این انتقال انجام شود. حضور کریستیانو رونالدو در بارسلونا می تواند یک انتقال جنجالی و تکان دهنده باشد و بار دیگر رقابت را به اوج لالیگا برساند.

تلاش یکباره برای بازگرداندن مسی

برنامه ورزشی آلچرینگیتو اسپانیا در کنار ماجرای رونالدو مدعی شد که لیونل مسی دوست دارد دوباره پیراهن بارسلونا را بپوشد. پس از دو دهه حضور در بارسلونا، لیونل مسی تابستان گذشته این باشگاه را ترک کرد و به پاری سن ژرمن رفت.

مسی قراردادی دو ساله با پاری سن ژرمن امضا کرد اما فصل خوبی را با این تیم پاریسی سپری نکرد. حالا الچرینگیتو اسپانیایی مدعی است که تماس تلفنی بین ژاوی و مسی صورت گرفته است، اما لاپورتا، مدیر باشگاه بارسلونا، هنوز با مسی تماس نگرفته و سرپرست آرژانتینی منتظر تماس اوست.

مسی با ژاوی، سرمربی بارسا رابطه خوب و بسیار صمیمی دارد و شاید همین باعث شود او دوباره پیراهن آبی و اناری بپوشد.

آیا رویای رونالدو و مسی برای بازی با هم محقق خواهد شد؟

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی بدون شک مهره های اصلی فوتبال در دو دهه اخیر بوده اند. اگرچه این دو برای عناوین مختلف در دنیای فوتبال رقابت می کردند، اما همیشه رابطه خوبی را حفظ کرده اند و ما هرگز تفاوت واضح و آشکاری بین آنها ندیده ایم. قبل از جدایی از رئال مادرید و بارسلونا شایعاتی مبنی بر بازی رونالدو و مسی در پاری سن ژرمن به گوش می رسید اما این اتفاق رخ نداد.

حالا با توجه به قصد بارسلونا برای جذب رونالدو و بدون شک احتمال بازگشت مسی به جمع آبی و نارنجی ها، شاید انتظار چند ساله هواداران فوتبال به پایان برسد و حالا این دو ستاره به پایان دوران فوتبالی خود نزدیک می شوند. ، آنها با هم بازی می کنند و در پایان هجومی تیم به میدان می رود. البته این موضوع جالبی برای فوتبال جهان خواهد بود که در صورت کشف، شور و شوق فوتبالدوستان در بارسلونا را بیشتر می کند.

منابع آنلاین شهروندی