مضرات برنامه نظارت بر وزن

برای کسانی که به دنبال کاهش وزن موثر هستند، برنامه Weight Watchers ممکن است راه حلی باشد که شما به دنبال آن هستید. وقتی از برنامه مراقب وزن صحبت می کنیم، مزایای زیادی وجود دارد که باید منتظر آنها باشیم، با این حال این برنامه محدودیت ها و معایب خاص خود را دارد. اجازه دهید برخی از اشکالات برنامه Weight Watcher را بررسی کنیم:

۱. ممکن است ثابت شود که برای برخی گران است. این برنامه دارای هزینه ثبت نام یا امضای خود و همچنین هزینه هفتگی است که هر بار که در یک جلسه شرکت می کنید باید پرداخت کنید. اگرچه می‌توانید در هر زمانی عضویت خود را لغو کنید، اما این امر بسیار بعید است زیرا این برنامه کاملاً مؤثر است و نمی‌خواهید طرحی را که کار می‌کند ترک کنید. بنابراین، پس از ثبت نام، قطعاً می توانید وزن کم کنید، اما ممکن است این هزینه برای برخی گران باشد. قبل از ثبت نام مطمئن شوید که توانایی مالی برنامه را دارید.

۲. بر اساس یک جو گروهی کار می کند که برای همه مناسب نیست. بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم به صورت انفرادی کار کنیم و در یک موقعیت گروهی احساس راحتی نمی‌کنیم، بنابراین اطمینان می‌دهیم که می‌توانید در این نوع فضا قبل از ثبت‌نام کار کنید.

۳. بررسی پیشرفت هفتگی ممکن است برای برخی دلسرد کننده باشد. از آنجایی که وزن کشی های هفتگی مورد نیاز است، این ممکن است برای کسانی که نمی توانند به جلسات هفتگی متعهد شوند دردسرساز باشد. و اگر هر هفته به هدف مورد نظر خود نرسید، ممکن است انگیزه خود را از دست بدهید و با شکست خود در کاهش وزنی که می خواهید، دلسرد شوید. بیشتر مردم برنامه‌هایی را ترجیح می‌دهند که وزن را به صورت ماهانه کنترل کنند تا بتوانند تفاوت قابل توجهی را در مقایسه با آخرین وزن‌کشی مشاهده کنند، بنابراین وزن‌های هفتگی ممکن است برای برخی دلسرد کننده باشد.

۴. هیچ رژیم غذایی یا برنامه غذایی مشخصی در برنامه مراقبان وزن وجود ندارد. اگر با این امید ثبت نام کرده اید که این برنامه رژیم غذایی کامل و ساختار یافته ای را در اختیار شما قرار می دهد که چه بخورید و چه زمانی آنها را بخورید، اشتباه کرده اید. این برنامه برنامه های غذایی را در اختیار شما قرار نمی دهد، به شما این امکان را می دهد که هر چیزی را که دوست دارید انتخاب کنید، فقط باعث می شود آنچه می خورید را ضبط کنید. این ویژگی اینکه بتوانید هر چیزی را که می خواهید بخورید می تواند برای برخی کشنده باشد، زیرا ممکن است وسوسه شوید که تمام امتیازات خود را در مورد غذای نه چندان سالم به پایان برسانید و این می تواند برای شما ناسالم باشد.

نتیجه گیری، برنامه Weight Watchers مجموعه ای از محدودیت های خاص خود را دارد، بنابراین مطمئن شوید که قبل از ثبت نام در آن، نحوه عملکرد این برنامه را به طور کامل درک می کنید.

اینجا را کلیک کنید تا یک آزمون برای شناسایی نوع متابولیک خود انجام دهید.