موافقت اسکوچیچ با بازگشت ملی‌پوشان استقلالی به تیم ملی


موافقت اسکوچیچ با بازگشت ملی‌پوشان استقلالی به تیم ملی پس از یک روز عجیب و غریب در اردوی عجیب و غریب‌تر تیم ملی فوتبال ایران.

انصاف ورزشی: تیم ملی ایران روز‌های عجیب و غریبی را پشت سر می‌گذارد و پس از لغو دیدار‌های دوستانه تیم ملی و اردوی کانادا، مسئولان فدراسیون فوتبال تصمیم گرفتند اردوی دیگری را در قطر ترتیب ببینند؛ اما پیش از آغاز این اردو دراگان اسکوچیچ به دلیل حضور ۵ بازیکن ملی‌پوش استقلال در بازی این تیم در برابر نفت مسجدسلیمان که در تاریخ تقویم فیفا انجام شد، این بازیکنان را از تیم ملی خط زد اما به نظر می‌رسد با توجه به عذرخواهی با شگاه استقلال و بیانیه‌ی فدراسیون، بازیکنان مغضوب بخشیده شده‌اند و حالا تکلیف بازیکنان جایگزین مشخص نیست هرچند احتمال این موضوع می‌رود که با توجه به این قضایا اردوی قطر با ۳۰ بازیکن برپا شود.

موافقت اسکوچیچ با بازگشت ملی‌پوشان استقلالی به تیم ملی

«تسنیم» در گزارشی از موافقت بازگشت ملی‌پوشان استقلالی به تیم‌ ملی نوشت :

«پس از حضور ۵ بازیکن استقلال در دیدار هفته پایانی لیگ برتر مقابل نفت مسجدسلیمان، دراگان اسکوچیچ نام این نفرات را از لیست تیم ملی خط زد چرا که اعتقاد داشت باشگاه استقلال برخلاف توافق عمل کرده است.

سید حسین حسینی، مهدی مهدی‌پور، عارف غلامی، امیرحسین حسین‌زاده و صالح حردانی در روز دوشنبه یعنی روز اول اردوی تیم ملی در ترکیب استقلال به میدان رفتند و به همین اسکوچیچ روی نام آنها قلم قرمز کشید،

پس از این اتفاق باشگاه استقلال از سرمربی تیم ملی عذرخواهی و درخواست کرد زمینه بازگشت این افراد به تیم ملی فراهم شود. در نهایت اسکوچیچ به این موضوع رضایت داد و قرار است ملی پوشان استقلال فردا به اردو اضافه شده و همراه سایر نفرات به قطر بروند.

نفرات جایگزین استقلالی‌ها نیز در اردوی تیم ملی در دوحه حضور خواهند داشت.»

اما آن چیزی که بیش از هرچیز هویدا است آشفتگی همه‌ی اتفاقات پیرامون تیم ملی ایران در فاصله‌ی پنج ماه به جام جهانی قطر است.

انتهای پیام