موشک بولاوا روسیه; سلاح وحشتناکی که آمریکا را تهدید می کند!


اگرچه روسیه دوست دارد موفقیت برنامه تسلیحاتی و موشکی خود را برجسته کند و نشان دهد که با مدل های آمریکایی رقابت می کند، اما حقیقت این است که بسیاری از این تسلیحات مسکو بسیار کمتر از آنچه در تبلیغات روسیه تأکید می شود، توانمند هستند. اما در این مورد استثنا وجود دارد.

به عنوان مثال، تانک های T14 که تبلیغات گسترده ای برای آن ها انجام شده است، نتوانسته اند از عملکرد خوب چشم پوشی کنند. یا جنگنده های SU-57 توانایی رادار گریزی ندارند و در عین حال سرعت چندانی ندارند و از طرفی احتمالا موشک های کروز هسته ای جزو تسلیحات روسی بوده که باعث ایجاد گروهی از دانشمندان روسی شده است. تلفات جانی در عملیات خلبانی

با این حال، روسیه موشکی دارد که احتمالاً ایالات متحده توانایی ساخت چیزی مشابه آن را ندارد. بزرگترین برنامه تسلیحاتی روسیه موشک بولاوا است که می تواند بسیاری از شهرهای آمریکا را نابود کند.

موشک RSM-56 Bulava اگرچه مشکلات خود را دارد، اما روی کاغذ یکی از تاثیرگذارترین و موثرترین سلاح های امروزی در جهان است. این موشک‌های مجهز به سلاح هسته‌ای می‌توانند بیش از ۵۰۰۰ مایل از زیردریایی کلاس Borei که آن‌ها را پرتاب کرده، طی کنند.

برای اینکه بفهمید این چقدر فاصله دارد، باید بدانید که این موشک را می توان از سواحل جنوبی برزیل پرتاب کرد و به هر نقطه از سواحل شرقی ایالات متحده اصابت کرد. همچنین ضربه این موشک بزرگ و بزرگ است.

تخمین‌ها درباره قدرت آن متفاوت است، اما اعتقاد بر این است که می‌تواند بین ۶ تا ۱۰ کلاهک حمل کند که هر کلاهک قدرتی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوتن دارد.

اگرچه اندازه گیری میزان گسترش این کلاهک ها دشوار است، اما جالب است بدانید که هر یک از این کلاهک ها اساساً می توانند یک شهر را از بین ببرند و آن شهرها احتمالاً ۱۰۰ مایل یا بیشتر هستند. از هم دور است

به همه اینها اضافه کنید که کلاهک برد کمتری را دنبال می کند، بسیاری از طرح های دفاع موشکی را تغییر می دهد و می تواند از کلاهک های فریبنده استفاده کند. در نتیجه می تواند بدون شکار سپرهای ضد موشکی کار خود را انجام دهد. بنابراین می توان تخمین زد که در پایین ترین سطح، هر زیردریایی می تواند ۷۲ شهر را به طور کامل نابود کند.

با تمام آنچه در مورد قابلیت های وحشتناک و شگفت انگیز موشک بولاوا گفته شد، باید به خاطر داشته باشید که روسیه از ۲۴ آزمایش موشکی که با این سلاح مرگبار به کار برده است، تنها در ۱۶ مورد از ۲۴ آزمایش موشکی موفق به انجام عملیات موفق شده است.

در واقع، این مقدار نتیجه بدی برای آزمایش های موشکی نیست، اما از آنجایی که روسیه به طور کلی رفتار خود را اغراق می کند و شکست آزمایشی خود را در توضیح موفقیت تسلیحات خود پنهان می کند، می توان انتظار داشت که نتیجه واقعی این آزمایش موشکی بدتر باشد.

روسیه جنگنده سوخو ۵۷ را توسعه داد و توانست تعداد زیادی از آن را در بازارهای بین المللی بفروشد، اما این کشور در استفاده از تانک های T14 چندان موفق نبود. علاوه بر این، موشک های هسته ای این کشور برخلاف بسیاری از تبلیغات مسکو، عملکرد چندان خوبی نداشتند.

بنابراین بله، هنوز هم ممکن است که Bulava آنطور که تبلیغ می شود کار نکند و عملکرد آن آنطور که ادعا می شود شگفت انگیز نباشد. اما از آنجایی که این موشک ها با موفقیت آزمایش شده اند، می توان حدس زد که این سلاح جدید روسی توانایی نابودی کل ایالات متحده را دارد.