موضوع جنجالی که پرسپولیس در مورد دیاباته ندید – پایگاه خبری تحلیلی عقوف


شیخ دیابته که پس از کش و قوس های فراوان به پرسپولیس پیوسته بود چند روز پیش در تمرین تیمش دچار مصدومیت از ناحیه چهار سر ران شد و طبق اعلام پرسپولیس ۶ هفته از میادین دور خواهد بود.اطلاعاتی از پیوستن این مهاجم مالی به پرسپولیس در زمانی که بود. در رسانه ها اعلام شد هواداران این تیم امید زیادی داشتند که گل محمدی با اضافه شدن او به خط حمله سرخ ها، تیمش را با خط حمله خطرناک وارد میدان کند اما. حالا با مصدومیت دیابه این نگرانی به وجود آمده است و شنیده ها حاکی از آن است که روند مصدومیت او مانند زمانی که پیراهن استقلال را بر تن می کرد ادامه خواهد داشت.

شیخ دیابات که در لیگ نوزدهم به استقلال آمده بود، در دو سالی که برای این تیم بازی کرد، توانست در ۸۴ مسابقه از بین تمامی بازی های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا، جام حذفی و لیگ، تیمش را همراهی کند. اما او فقط ۴۷ بازی انجام داد. او برای تیمش بازی کرد و در سه بازی روی نیمکت نشست. نکته جالب اینکه دیاباته ۳۴ بازی استقلال را به دلیل مصدومیت از دست داده است. یعنی او در حدود ۴۰ درصد بازی های تیمش به دلیل مصدومیت غایب بوده است.

یاباته در تیم بعدی خود یعنی الغرافه به روند مصدومیت ها ادامه داده است. او در این تیم قطری در مجموع می تواند در ۴۵ بازی به میدان برود اما ۱۶ بازی را به دلیل مصدومیت از دست داد. یعنی دیابه در ۳۵ درصد بازی های غرافه مصدوم شده است.

حالا دیابات ۶ هفته از بازی های مهم پرسپولیس را از دست داده است. در حالی که با توجه به جام جهانی، لیگ ایران در مهر و اوایل آبان ماه باید با شدت بیشتری رصد شود، به نظر می رسد گذراندن ۶ هفته ریکاوری و ادامه تمرینات برای آماده شدن برای بازی احتمالا دیاباته را از پرسپولیس دور کند. سریال برای نیم فصل روزی که قرار بود قرارداد این بازیکن بسته شود، شاید بهتر بود این سابقه مصدومیت بیشتر بررسی می شد و در دستمزد او لحاظ می شد.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=372749