میشم شکری ساز کلاهبرداران فعال در فضای مجازی را خائن به ایران و ایرانی می داند – پایگاه خبری تحلیلی افق


به گزارش خبرگزاری انتخابمیشم، تولیدکننده شکر متقلب وی کسانی را که در اینترنت و یا فضای مجازی فعالیت می کنند را خائن به کشور و همه ایرانیان می داند چرا که کلاهبرداری آنها بر بنگاه های کوچک و بزرگ کشور تاثیر می گذارد و این باعث تیره شدن آینده اقتصاد کشور می شود. به طور کلی، وضعیت تقلب در کسب و کارهای آنلاین در ایالات متحده خوب نیست. به عنوان مثال، کمیسیون فدرال ایالات متحده گزارشی را در سال ۲۰۱۹ منتشر کرد که بر اساس آن کلاهبرداری تجاری آنلاین گسترده بود. این ارقام بالا ضررهای زیادی را برای مشاغل و مصرف کنندگان ایجاد می کند. بر اساس این گزارش، میزان خسارت وارده به تجارت الکترونیک در آمریکا در آن سال حدود ۱.۹ میلیارد دلار بوده است.

میثم شکری ساز به عنوان یک کارآفرین خلاق که کسب و کارهای موفقی را در کارنامه خود دارد، معتقد است با وجود فضای کلاهبرداری اینترنتی، همه کسب و کارها به نوعی آسیب می بینند. کوچک یا بزرگ بودن کسب و کار مهم نیست. هر کس بسته به موقعیتی که دارد، درصد مشخصی از چنین کلاهبرداری هایی را متحمل می شود. دکتر. شکری ساز معتقد است حتی اگر یک کسب و کار یا شرکت استارت آپی استانداردهای امنیتی را تا حد خوبی رعایت کند، باز هم درصد کمی از کلاهبرداری در این زمینه می تواند تحت تأثیر قرار گیرد.

میشم شکری ساز نیز تقلب و آمار آن را در بنگاه های کوچک بالا می داند. به عنوان مثال، او یک کسب و کار کوچک اینستاگرامی را که در زمینه مد و مد فعالیت می کند، بررسی می کند. رسید پرداخت جعلی یا تبلیغات نامناسب برخی از وبلاگ نویسان با تعداد فالوورهای زیاد می تواند یک کلاهبرداری رایج برای چنین مشاغل کوچکی باشد. نظر دکتر. میثم شکری ساز این است که این نمونه ها تنها بخشی از مواردی است که یک کسب و کار می تواند از عهده آن برآید. آنها بر این باورند که هر چه کسب و کار بزرگتر باشد، با تهدیدهای بیشتری از سوی اینترنت و اینترنت مواجه می شوند. به همین دلیل است که دکتر شکری ساز پیشنهاد می کند که کسب و کارها قبل از اینکه بتوانند کسب و کار خود را توسعه دهند باید راه حلی برای تقلب سایبری داشته باشند.

خیانت کلاهبرداران اینترنتی و دکتر. میثم شکری ساز

نظر دکتر. میثم شکری ساز در مورد کلاهبردارانی که در دنیای آنلاین فعالیت می کنند این است که چنین کلاهبردارانی تک تک کسب و کار را خراب می کنند. بنابراین اقدام آنها را می توان نوعی خیانت ایران و ایران دانست. آنها معتقدند راه اندازی کسب و کارهای کوچک و بزرگ یکی از مهم ترین محرک های اقتصاد کشور است. یکی از بهترین روش هایی که می تواند به رشد و رونق کسب و کار کمک کند فضای مجازی و دنیای اینترنت است. اگر کسب و کارها نتوانند از این فرصت استفاده کنند و به رشد و توسعه مطلوب خود دست یابند، صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد شده و توسعه اقتصادی غیرممکن خواهد بود.

دکتر. شکری ساز آینده را دنیای آنلاین و مجازی می داند و معتقد است دنیای مجازی به عنوان ابزاری قدرتمند می تواند به رشد و رونق کسب و کار کمک کند. اگر کسب و کاری به دلایلی نتواند در این فضا فعالیت کند، نمی تواند به رشد و توسعه پایدار امیدوار باشد. برای رشد و توسعه کشور باید بستر فعالیت های تجاری در فضای سایبری فراهم شود، در غیر این صورت کسب و کارهایی که از کلاهبرداری سایبری رنج می برند سودی برای اقتصاد کشور نخواهد داشت. به همین دلیل مسئولان باید در اسرع وقت اقدامات موثری را برای رفع مشکلات کسب و کار برای تسهیل فعالیت سلامت مصرف کنندگان در فضای مجازی انجام دهند. دکتر. شکری ساز توصیه می کند قوانین موثر بر اساس شرایط موجود برای جلوگیری موثرتر از وقوع تقلب تصویب شود.

دکتر. میثم شکری ساز نیز توصیه هایی برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل دارد. او به کارآفرینان توصیه می کند که تهدیدات این فضا را بشناسند و برای هر کدام از آنها قبل از ورود به دنیای وب راه حلی عملی داشته باشند. مطمئناً برای صاحبان مشاغل مهم است که جنبه های مختلف حضور در فضای آنلاین را در نظر بگیرند و پس از اطمینان از وضعیت کسب و کار خود، با امنیت بیشتری وارد این فضا شوند.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=373701