ناسا راز اسپاگتی های یافت شده در مریخ را فاش کرد


ناسا نظریه خود را در مورد یک شی عجیب اسپاگتی مانند که در مریخ مشاهده شده است، اعلام کرده است.

طبق گزارش روزنامه The Sun، دانشمندان از مواد طناب مانندی که توسط مریخ نورد Endurance در ماه گذشته مشاهده شد شگفت زده شدند، اما کارشناسان ناسا اکنون توضیح داده اند که چه چیزی می تواند باشد. و البته، هرکسی که امیدوار است این شواهدی از موجودات فرازمینی باشد، آماده ناامید شدن باشد!

همانطور که معلوم است، این چیز فقط یک شبکه است. ممکن است خنده‌دار به نظر برسد، اما تیم تدارکات ناسا گمان می‌کند که آن را باقی مانده از فرود کاوشگر استقامت بر روی سیاره سرخ در فوریه گذشته است.

ناسا گفت: “به نظر می رسد این قطعه توری دارای باز شدن یا له شدن قابل توجهی بوده است که نشان می دهد تحت فشار شدید قرار گرفته است.”

کارشناسان معتقدند توری داکرون است که نوعی الیاف پلی استر است. این معمولاً در پتوهای حرارتی برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد تجهیزات یافت می شود.

اجسام ساخته دست بشر از دهه ها اکتشاف بر روی سطح مریخ پراکنده شده اند که با اولین فرود تصادفی روی سیاره سرخ در سال ۱۹۷۱ شروع شد. مریخ نورد استقامت تقریباً ۱۸ ماه است که سطح مریخ را کاوش می کند. در این مدت این ربات سفر کرد. بیش از ۱۱ کیلومتر و گرفتن حدود ۳۰۰۰۰۰ فریم.

این تنها بار نیست که یک ربات چیزی نامناسب را در یک سیاره همسایه پیدا کرده است. قبلاً پرنده پتوی گرم خود را دیده بود که به شکل دایناسور در شکاف سنگ ها جاسازی شده بود!

منبع: همشهری آنلاین