نحوه شکایت از بانک هایی که بخشی از وام را مسدود می کنند؟به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، سال گذشته به دلیل عدم رعایت ممنوعیت انسداد بخشی از تجهیزات بانک از سوی بانک، بانک مرکزی مجددا در تاریخ ۲ اسفند ۱۴۰۰ بخشنامه ای در این خصوص صادر کرد. در این سند تاکید شده است چنانچه بانک ها و موسسات غیربانکی قبل از ارائه خدمات و با توافق قبلی، ضمانت مالی در قالب سپرده سرمایه گذاری بلندمدت از گیرنده تسهیلات بگیرند، موظفند پرداخت سود سپرده مذکور

بیشتر بخوانید:

۲۷ مهرماه امسال، بانک مرکزی مجددا طی سندی به بانک ها، هرگونه سپرده گذاری به عنوان ضمانت نقدی، قبل یا بعد از ارائه خدمات نزد بانک ها و موسسات غیربانکی را ممنوع اعلام کرد.

«ابوذر سروش» قائم مقام بانک مرکزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: بانک ها گاهی از میزان تجهیزات نزد خود مسدود می کنند و یا همراه با تجهیزات، مبلغ را به صورت سپرده از مردم دریافت می کنند. . طبق دستورالعمل بانک مرکزی، ضمانت نامه مالی ضمانت نامه تسهیلاتی نیست.

وی تاکید کرد: اگر بانک علاوه بر اعطای تسهیلات از شخصی درخواست سپرده داشته باشد و سود آن را پرداخت نکند نیز تخلف است.

سروش گفت: مردم در صورت مشاهده تخلف از دو طریق می توانند شکایت کنند. ابتدا می توانند با سامانه ارتباط مردمی به شماره ۲۷۰۶ تماس بگیرند، راه دیگر این است که افراد وارد لینک https://crm.cbi.ir/createrequest شده و درخواست خود را ارسال کنند.

به گفته وی، افراد باید اطلاعات شخصی، نوع درخواست و سایر اطلاعات مهم را در فرم ثبت نام درخواست تکمیل کنند. نکته مهم این است که باید در بخش مربوط به موضوع اصلی؛ وارد کانال بانک شوید و بلوک فیلد کانال را در زیر عنوان وارد کنید و در قسمت بعدی درخواست خود را به طور کامل شرح دهید. در پایان یک کد رهگیری برای فرد ارسال می شود تا نتیجه را از طریق رسید پیگیری کند. اصل

انتهای پیام/