نمونه هایی از نقشه سنبله کنسرسیوم بین المللی SARS-CoV-2


کنسرسیوم ایمونوتراپی کروناویروس (CoVIC) ، یک پژوهش تحقیقاتی غیرانتفاعی دانشگاهی ، آنتی بادی های SARS-CoV-2 را آزمایش کرده است که ممکن است برتری نسبت به آنتی بادی های سنتی داشته باشد. آنتی بادی هایی که در ابتدا توسط Twist Bioscience کشف شده بودند ، تأثیرات قوی بر بسیاری از تغییرات SARS-CoV-2 داشتند.

یک آنتی بادی TB202-3 (CoVIC-094) ، اتصال به انواع مختلف SARS-CoV-2 ، از جمله سویه هایی با سویه های E484K ، N501Y ، D614G ، Y453F و K417N را نشان داد. جهش در آزمایشات شبه ویروس ، نشان می دهد که این آنتی بادی درمانی ممکن است در درمان بسیاری از گونه های COVID-19 موثر است.

نتایج در منتشر شده در علوم پایه، در مقاله ، “شناسایی اپی توپ های مقاوم در برابر آنتی بادی های SARS-CoV-2 با هدف های مختلف: یک مطالعه اجماعی جهانی.”

اریکا اولمن سافایر ، دکترا ، مدیر CoVIC و استاد موسسه ایمونولوژی لا ژولا گفت: “CoVIC بیش از 250 آنتی بادی درمانی از 46 گروه را در تلاش برای شناسایی موثرترین روش های درمانی برای بیماران مبتلا به COVID-19 مورد ارزیابی قرار داد.” “TB202-3 به یک ناحیه خاص (RBD-4) از پروتئین سنبله SARS-CoV-2 متصل می شود که تحت تأثیر اکثر جهش های ویروسی قرار نمی گیرد. این امر آن را به یک کاندید مهم و مناسب برای آزمایش بالینی در کنار سایر داروهای درمانی آنتی بادی تبدیل می کند. “

CoVIC از تجزیه و تحلیل رزونانس پلاسمون با توان بالا و تعیین ساختار cryo-EM استفاده کرد و آنتی بادی های واکنش را در حوزه اتصال گیرنده SARS-CoV-2 (RBD) به 7 “جامعه” مختلف (RBD-1 تا RBD-7) طبقه بندی کرد. آنتی بادی ها در جامعه RBD-4 به صورت بیرونی RBD متصل می شوند و می توانند این کار را در پیکربندی RBD “بالا” یا “پایین” انجام دهند. آنتی بادی های مونوکلونال که RBD-4 را هدف قرار می دهند به لبه بیرونی موتیف متصل به گیرنده متصل می شوند و ممکن است اتصال ACE2 به سلول های انسانی ، نقطه ورود ویروس را مسدود کنند. خواص انتخابی آنتی بادی های RBD-4 نشان می دهد که ممکن است قدرت در برابر ویروس افزایش یابد.

COVID-19 دائماً در حال تکامل است و جهش های اضافی و سویه های ویروسی را تحریک می کند. TB202-3 به تعداد زیادی جهش شناخته شده متصل می شود ، به استثنای جهش L452R موجود در تغییرات دلتا و اپسیلون. Twist یک آنتی بادی جدید VHH ، TB339-031 ، با ساختار و پتانسیل مشابه TB202-3 ایجاد کرده است ، که تغییرات Delta و Epsilon را نیز پیوند داده و حذف می کند ، و در حال حاضر در مراحل تشخیص و اعتبار سنجی در مراحل پیشرفته پیشرفت می کند.

امیلی لپروست ، مدیرعامل و بنیانگذار Twist Bioscience ، می گوید: “با استفاده از پلت فرم کشف و بهینه سازی داروهای اختصاصی ، TB202-3 را از طریق مطالعات پیش بالینی شناسایی و ارتقا دادیم و این آنتی بادی را برای ارزیابی جامع در مقایسه با دیگران به CoVIC ارائه کردیم.” “با ظهور مداوم انواع مختلف SARS-CoV-2 ، آنتی بادی هایی که به مناطق دور از مناطق جهش مکرر متصل می شوند ، برای پاسخ مداوم در سراسر جهان حیاتی خواهند بود. در حالی که طیف گسترده اصطلاحی است که اغلب در ارتباط با آنتی بیوتیک ها استفاده می شود ، در اینجا برای آنتی بادی های Twist اعمال می شود ، زیرا آنها در خنثی کردن طیف وسیعی از تغییرات SARS-CoV-2 م effectivenessثر هستند. “

لپروست ادامه داد: “نتایج جامع نشان می دهد که TB202-3 ممکن است در برابر فشار انتخاب گیرنده مقاومت بیشتری داشته باشد و آنتی بادی های Twist ممکن است به طور درمانی در برابر انواع در حال ظهور SARS-CoV-2 عمل کنند.” “آنتی بادی Twist علاوه بر محل اتصال و اثر خنثی سازی ، به دلیل اندازه کوچک ، گزینش پذیری و کارآیی پیش بالینی ، می تواند برتری نسبت به آنتی بادی های سنتی داشته باشد زیرا می تواند بخشی جدایی ناپذیر از یک آنتی بادی دو گونه باشد یا می تواند با آنتی بادی های دیگر استفاده شود. عفونت COVID-19 همچنان در سراسر جهان گسترش می یابد و برای درمان این تغییرات در حال ظهور ، گزینه های درمانی جدیدی مورد نیاز است. “

مطالعات قبلی بر روی TB202-3 ، یک نانو بدن VHH ، دارای حفاظت در برابر کاهش وزن ، شاخص اصلی شدت بیماری ، در کمترین دوز 1 میلی گرم بر کیلوگرم در یک مدل همستر پیش بالینی همستر بوده است. به حیوانات سرکوب شده 1 ، 5 یا 10 میلی گرم بر کیلوگرم از هر یک از آنتی بادی های Twist داده شد و برای کاهش وزن آزمایش شد. حیواناتی که با تمام دوزهای TB202-3 تحت درمان قرار گرفتند در برابر کاهش وزن محافظت می شدند ، در حالی که حیوانات کنترل به طور متوسط ​​11.7 درصد از وزن بدن خود را از دست دادند. اعتبارسنجی و مطالعات تشخیص مرحله آخر برای TB339-031 ادامه یافت.

با آنتی بادی های مبتنی بر VHH که دارای خواص دارویی مشابه با IgG هستند ، آنها درمانی امیدوار کننده با مزایای زیادی نسبت به همتایان بزرگتر و پیچیده خود هستند. آنها همچنین از نظر حرارتی و شیمیایی پایدارتر هستند ، و کاندیداهای خوبی را برای مقابله با عفونت های تنفسی که از طریق استنشاق مستقیماً در دستگاه تنفسی که عفونت در آن متمرکز است تزریق می کنند ، بر اساس VHH قرار می دهند. علاوه بر این ، اندازه کوچک تولید آنتی بادی های VHH را ساده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید