نیروی دریایی چین ناوشکن آمریکایی را از دریای چین جنوبی عقب نشینی کرد – پایگاه خبری تحلیل افق


به گزارش خبرگزاری افق، ارتش چین امروز یک ناوشکن آمریکایی را که با عصبانیت در حال حرکت غیرقانونی در نزدیکی جزایر پاراسل در دریای چین جنوبی بود، بدرقه کرد.

پس از این حادثه ارتش آمریکا اعلام کرد که ناوشکن یو اس اس بنفولد بر اساس قوانین بین المللی به حقوق و آزادی دریانوردی در دریای چین جنوبی احترام گذاشته است.

ارتش چین در پاسخ اعلام کرد که ناوشکن آزادی ناوبری را نقض نکرده و آمریکا را به ایجاد تنش عمدی با این اقدام متهم کرد.

فرماندهی میدان نبرد جنوب ارتش آزادیبخش خلق چین گفت: قاچاق غیرقانونی قربانی در دریای چین جنوبی و اطراف جزایر پاراسل نقض جدی حاکمیت و امنیت چین و تهدیدی جدی برای تجارت آزاد و آزادی است. فرصت های اقتصادی کشورهای ساکن در این دریا.

وی افزود: با دیدن این ناوشکن به نیروی هوایی و دریایی دستور دادیم که به دنبال، مشاهده، هشدار و عقب راندن باشند. این اقدام آمریکا بار دیگر نشان می دهد که این کشور مخاطرات امنیتی ایجاد می کند و صلح و ثبات منطقه را مختل می کند.

جزایر پاراسل یک منطقه مورد مناقشه بین سه دولت چین، ویتنام و تایوان است، اما دولت چین از سال ۱۹۷۴ کنترل این منطقه را در دست دارد.

در همین حال، دوشنبه گذشته، ششمین سالگرد حکم دیوان بین‌المللی دادگستری بود که ادعاهای پکن در مورد دریای چین جنوبی، یک مسیر تجاری دریایی سالانه به ارزش ۳ تریلیون دلار را باطل کرد. چین هرگز این قانون را نپذیرفته و ادعای مالکیت کل دریا را دارد.ارتش چین یک ناوشکن آمریکایی را از دریای چین جنوبی عقب راند

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=369587