هاشمیتابا: کی روش آماده سرمربیگری رایگان تیم ملی است – به روز رسانی خبری تحلیلی اوغوف


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری اوقاف، فردا آخرین مهلت ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال است و بی شک برترین ها و مطرح ترین کاندیداها از روز دوشنبه وارد رقابت می شوند. این در حالی است که تیم ملی در آستانه حضور در جام جهانی است. همه این شرایط ما را بر آن داشت تا با مصطفی هاشمی طبی، رئیس سابق سازمان تربیت بدنی در این خصوص صحبت کنیم. فدراسیون. متن این مصاحبه را در ادامه می خوانید. :

نظرت در مورد وضعیت فدراسیون فوتبال چیست؟

ظاهرا هیئت فدرال ناقص است و با حضور فرد دستگیر شده این هیئت کامل می شود. از طرفی فدراسیون فوتبال هم فدراسیون قدرتمندی به نظر نمی رسد و نشانه هایی از ضعف در آن دیده می شود. گفته می شود از خارج از کشور به فدراسیون دستور داده شده که کی روش را به تیم ملی بازگرداند. همه این شایعات قابل اثبات نیست.

یعنی شما معتقدید می خواهند کی روش را به زور در تیم ملی بیاورند؟

زمزمه هایی شنیده می شد که گفته اند کی روش را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنند. در واقع نمی توانم این شایعه را باور کنم و بعید است که چنین چیزی صحت داشته باشد.

روز دوشنبه درباره سرمربی تیم ملی تصمیم گیری می شود، نظر شما در این مورد چیست؟

ما باید در این مورد قاطع باشیم. همانطور که دوست داریم همیشه تحقیر شویم! کی روش همیشه ما را تحقیر می کرد و در نهایت تیم ملی در جام ملت های آسیا مقابل ژاپن مورد تحقیر سرمربی خود قرار گرفت. کی روش حالا حاضر است مجانی سرمربی تیم ملی کشورمان شود و شرایط حضور در جام جهانی را داشته باشد اما برخی می گویند حاضر است ۳ میلیون دلار بگیرد و سرمربی تیم ملی شود!؟ دلالان و قضات چه می کنند؟! امیدوارم فدراسیون فوتبال این موضوع را درک کند و روی پای خودش بایستد و خودش تصمیم بگیرد.

زمانی که رئیس یک سازمان تربیت بدنی بودید به نظر می رسید سرمربیگری را به رئیس فدراسیون فوتبال توصیه می کردید؟

او در دوران ریاست داریوش مصطفوی دو سه مربی خارجی مثل آری هان را به ایران آورد و در نهایت قرارداد تکمیل نشد و نتوانست با آنها قرارداد ببندد. چون زمان زیادی تا شروع مسابقات باقی نمانده بود و فقط یکی دو ماه بود. حالا کی روش ملیت و فرهنگ و حکومت ما را پایین آورده و نتیجه ای نگرفته است. باید در فاصله زمانی که تا جام جهانی داریم به تیم ملی آرامش بدهیم. درگیری های زیاد باعث تنش بیشتر در تیم ملی می شود.

شاید بخواهند با انتخاب کیروش وضعیت نتایج تیم ملی در جام جهانی را بهتر کنند؟

کی روش چه تضمینی برای ارتقای تیم ملی ما به سطح بالاتر ارائه می دهد؟ اسکوچیچ هر گارانتی ارائه دهد می تواند دو برابر تضمین کند، اما ضمانت اجرای این ضمانت ها چیست؟

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ۱۷ شهریور برگزار می شود، نظر شما در این باره چیست؟

انتخاب این تاریخ انتخابات نیز یک اشتباه بزرگ بود. در حال حاضر تیم ملی باید از نظر روحی و جسمی برای حضور در آن مسابقات آماده باشد، زمانی که بازیکنان آرامش ندارند همه چیز از دست رفته است. رئیس جدید فدراسیون فوتبال که می آید بدون شک دبیر و جناح های جدیدی را در مسیر جام جهانی انتخاب خواهد کرد.

ظاهرا این تاریخ به دلیل مسائل حقوقی انتخاب شده است؟

من اینطور فکر نمی کنم. از سوی دیگر دبیر فدراسیون فوتبال در کامرانی فر گفته است که رئیسی که در شورای انتخابات انتخاب می شود تنها ۲۸ ماه رئیس خواهد بود در حالی که به نظر من این درست نیست. دوره مسئولیت همه در فدراسیون فوتبال ۴ سال است، به نظر من ادامه ریاست عزیزی خادم به مدت ۲۸ ماه اشتباه است. هرکس به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شود به مدت ۴ سال رئیس فدراسیون خواهد بود.

برخی از بازیکنان تیم ملی در حمایت از کی روش داستان را کنار می گذارند و برخی دیگر از اسکوچیچ حمایت می کنند.

این هم نقطه ضعف فدراسیون فوتبال است، شاید یکی دو بازیکن در حمایت از مربی مطلبی منتشر کردند اما بازیکن تیم ملی نباید در تعیین سرمربی تیم ملی دخالت کند و کاری به این مسائل نداشته باشد.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=369575