هر ایرانی یک کد جدید می گیرد


داود منظور در جلسه ای که با حضور دکتر بابک نگهداری رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی و جمعی از مدیران و کارشناسان دو مجموعه برگزار شد، گفت: این رویداد از بسیاری از مشکلات در حوزه های مختلف اقتصادی جلوگیری می کند. و فرار مالیاتی مانند ثبت شرکت های پوسته، فاکتورهای فروش بلوکی، اسناد و غیره

وی افزود: در چارچوب رویکرد تحول آفرین، سطح بالای استفاده از داده ها و سامانه های اجرای راهبردهای نظام مالیاتی در دستور کار قرار گرفته و در هنگام ایجاد کارگروه مدیریت داده ها و استفاده از نظرات اندیشمندان و صاحب نظران و . در خارج از سازمان، تلاش شده است تا نقشه ای از استفاده از داده ها برای شناسایی و مبارزه بهتر با فرار مالیاتی در دسترس باشد.

وی مبارزه با فرار مالیاتی را از اولویت های سازمان امور مالیاتی عنوان کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد ضعف آمار است و به عبارتی کثیف بودن داده ها به معنای ناقص بودن اطلاعات است اما هیچ کس نمی تواند این کار را انجام دهد.” نادرست یا به موقع ارسال نشده است که در این صورت به دنبال طراحی وب سرویسی هستیم که بتواند اطلاعات مدرن و سالمی را از سازمان ها و مراکز با اطلاعات اقتصادی دریافت کند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه برخی از رویه های قبلی بر اساس ضوابط جدید تغییر کرده است، تصریح کرد: طرح های جدیدی در حال تهیه و تبیین است و باید به گونه ای انجام شود که ابتدا فعالان اقتصادی شناسایی شوند. که تاکنون حقوقی دریافت نکرده اند.

ثانیاً امکان کتمان درآمد برای هیچ فعال اقتصادی وجود ندارد تا گام های اساسی در حوزه نظام مالیاتی بر اساس اطلاعات دقیق اقتصادی و ایجاد نمایه اقتصادی فعالان بر اساس هویت اقتصادی برای شفاف سازی اطلاعات و امکانات اقتصادی تغییر کند. نظارت و رصد و ثبت تعاملات اقتصادی صورت می گیرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور همچنین به اجرای قانون مراکز ذخیره سازی پرداخت و گفت: اجرای قانون مراکز نگهداری و نظام مودیان نه تنها افزایش چشمگیر وصول ارزش افزوده را به دنبال نخواهد داشت. مالیات. برای روشن شدن این موضوع، بلکه گامی بلند در جهت حل چالش های مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی است.

منظور بیشتر بر مالیات به عنوان داروی اصلی اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: با تغییرات در نظام مالیاتی می توان به هدف رفع وابستگی به درآمدهای نفتی دست یافت و با اخذ هزینه های دولتی از درآمدهای نفتی بیشتر استفاده کرد. ساخت و ساز و توسعه و تقویت زیرساخت های کشور.

بابک نگهداری رئیس مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر نیز ضمن قدردانی از اقدامات موثر سازمان امور مالیاتی در یک سال گذشته، آمادگی کامل این مرکز را برای کمک به تداوم و گسترش تغییرات در نظام مالیاتی اعلام کرد و گفت. : کارشناسان مرکز پژوهش های شورای اسلامی با روحیه جهادی و عدالت خواهی آمادگی کامل برای همکاری همه جانبه برای دستیابی به اهداف و برنامه های ارزنده سازمان امور مالیاتی در حوزه های قانون و مقررات را دارند.

در پایان این جلسه مقرر شد با ایجاد کارگروه مشترک و تبادل همکاری های دوجانبه و امضای اسناد مربوطه، پروژه ها و گزارش های مشترک پژوهشی اجرا و در اختیار نمایندگان شورای اسلامی و سایر مراجع ذیربط قرار گیرد. مراکز از طریق مرکز تحقیقات.

منبع: همشهری آنلاین