هزینه غذای دانشجویی نسبت به سال گذشته چقدر است؟


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، شاید تهیه مواد اولیه و پخت و پز در برخی روزها از تفریحات برخی افراد باشد. اما گاهی اوقات به دلیل فعالیت های روزمره و کمبود تجهیزات، تهیه غذا با مشکل مواجه می شود. دانش آموزان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و ممکن است به دلیل شرکت در کلاس و تکالیف سنگین نتوانند آشپزی کنند. علاوه بر زمان، کمبود وسایل آشپزی و گرانی غذا از جمله مسائلی است که دانش آموزان با آن دست و پنجه نرم می کنند و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

بدین منظور صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اداره کل امور دانشجویان در ارتباط با معاونت دانشجویی این تسهیلات را در اختیار آنان قرار می دهد. خوابگاه یا غذا برای کاهش هزینه های دانشجویی. بر این اساس، این صندوق ها هر ساله بر اساس نظرسنجی های انجام شده توسط هیئت امنای خود، نرخ های جدید غذای دانشجویان را اعلام و ابلاغ می کنند.

هر ساله دو موضوع افزایش میزان غذای دانش آموزان و کیفیت آن یکی از مهمترین چالش های حوزه صنفی محسوب می شود. شوراهای صنفی و دانشجویان از مسئولین دانشگاه شکایت و درخواست دارند. مطالعات نشان می دهد که میزان غذای دانش آموزان نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. از این رو برخی از دانشجویان با ارسال نامه ای به عباس شیرائوجن، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار اصلاح قانون افزایش مالیات بر غذای دانشجویان شدند.

ایسکانیوز در ادامه به بررسی افزایش قیمت غذای دانشجویی در دانشگاه های وزارت علوم و بهداشت نسبت به سال گذشته پرداخته است:

هزینه غذای دانشجویی نسبت به سال گذشته چقدر است؟

بر اساس اطلاعات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، قیمت هر وعده صبحانه نسبت به سال گذشته ۸۷.۵ درصد، قیمت هر ناهار نسبت به سال گذشته ۹۰.۴ درصد افزایش قیمت داشته است. هر وعده شام ​​نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

از سوی دیگر میزان غذای دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در وعده صبحانه ۲۰۰ درصد، ناهار ۲۰۰ و ۳۰۰ درصد و شام ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/