هشدار پلیس فتا نسبت به شایعه پراکنی پیاده روی اربعین


ایسنا نوشت: معاون فرهنگ اجتماعی پلیس فتای فرجا از تشکیل یگان ویژه پلیس فتای در خصوص شایعه پراکنی ایام اربعین در فضای مجازی خبر داد و گفت: افرادی که در فضای مجازی شایعات و اخبار جعلی را منتشر می کنند نیز شریک جرم هستند و با آنها برخورد خواهد شد. با قانونی

سرهنگ رامین پاشایی در این خصوص گفت: با بررسی های انجام شده در فضای مجازی مشخص شد دشمنان، مغرضانه و چندین کاربر در حال ایجاد و انتشار شایعات در فضا برای ایجاد حس ناامنی در بین شهروندان هستند. و به ویژه میهمانان اربعین حسینی (الف) است این افراد با استفاده از کلیپ هایی از دوران گذشته و با استفاده از تکنیک ها و روش هایی برای برش، تحریف، اختلاط، تلفظ و ارتباط با این زمان سعی در تعقیب اهداف شیطانی و مغرضانه خود دارند. شایعه سازان امنیتی مشکوک اربعین حسینی هستند. زائرانی که قصد سفر به عراق را دارند.

وی در ادامه گفت: متأسفانه در سال های گذشته نیز چنین اقداماتی صورت گرفته و معارضان و افراد ممتاز با سوء استفاده از شرایط و شرایط کشور، سنت ها و مناسبت های خاص به شایعه سازی و شایعه پراکنی می پردازند.

معاون اجتماعی پلیس فتای فرجا ادامه داد: به منظور پاکسازی فضای اینترنت و برخورد با شایعه سازان، ۵۵ گروه ویژه وظیفه و اطلاعات در پلیس فتای فرجا ایجاد شده است که وظیفه اصلی آنها رصد و ریشه کنی فعالیت های مرتبط با موضوع است. تولید شایعات انتشار اخبار کذب و برخورد قضایی با شایعه‌سازان در حال انجام است و تاکنون چندین پرونده در این رابطه احصا شده و عملیات پلیس ادامه دارد.

وی با اشاره به جرم ایجاد و شایعه پراکنی در فضای اینترنتی به گونه ای که احساسات مردم را جریحه دار کند، ترس و ناامنی ایجاد کند، به کاربران اینترنت توصیه کرد از تولید، انتشار و بازنشر محتوا خودداری کنند. که خلاف واقعیت و شایعات است.از استفاده از شبکه های اجتماعی و پیام ها در شبکه ها خودداری کنید و اخبار موثق را فقط از طریق رسانه ها و رسانه های رسمی دنبال کنید.

انتهای پیام