همه آنچه باید در مورد خواص این میوه تابستانی بدانیدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در ادامه این مطلب به فواید مختلف این میوه می پردازیم که به ترتیب عبارتند از:

بیشتر بخوانید:

در کاهش وزن موثر است

هندوانه حاوی ۹۲ درصد آب است که می تواند بخش مهمی از نیاز روزانه بدن به آب را تامین کند. البته این ویژگی هندوانه باعث می شود به سرعت احساس سیری کنید و با ویتامین های فراوان کالری کمی دارد که برای افرادی که می خواهند لاغر شوند مناسب است.

محافظت از پوست

این میوه ها سرشار از لیکوژن هستند که نقش عمده ای در مبارزه با رادیکال های آزاد و محافظت از سلول های پوست در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش دارد. لیکوپن یکی دیگر از آنتی اکسیدان هایی است که به مقدار زیاد در هندوانه یافت می شود. وجود ویتامین A به سلامت پوست کمک می کند زیرا تولید کلاژن و الاستین تحریک می شود که در حفظ حالت ارتجاعی و جوانی پوست بسیار عالی است.

برای ورزشکاران مهم است

سیترولین زیاد و ویتامین B6 موجود در هندوانه باعث می شود مصرف این میوه احتمال اسپاسم عضلانی را کاهش دهد. پتاسیم موجود در این میوه نیز به عملکرد بهتر عضلات کمک می کند. برای بهره مندی از این تاثیر، خوردن هندوانه قبل و بعد از ورزش به عنوان یک غذای عالی برای تامین آب و انرژی بدن توصیه می شود. این میوه تابستانی همچنین حاوی مولکول هایی مانند کولین است که روند التهابی بدن را کاهش می دهد.

استرس را کاهش دهید

هندوانه حاوی ویتامین های گروه B شامل B1، B5 و B6 است. ویتامین B6 عمدتاً در تولید سروتونین، ملاتونین و دوپامین نقش دارد که به تسکین اضطراب، افسردگی و ترس کمک می کند.

حفظ سلامت قلب

هندوانه حاوی انواع اسیدهای آمینه است که به حفظ سلامت عروق خونی و بهبود جریان خون کمک می کند. بنابراین استفاده منظم از هندوانه می تواند در حفظ عملکرد سیستم قلب موثر باشد.

بهبود عملکرد دستگاه گوارش

هندوانه منبع عالی فیبر رژیمی است. فیبرهای غذایی عملکرد سیستم گوارشی بدن را بهبود می بخشد. خوردن این میوه به پاکسازی کبد و روده بزرگ نیز کمک می کند که به دلیل وجود مقدار زیادی اسید آمینه به نام گلوتاتیون است.

منبع: سلامت

انتهای پیام/