هواشناسی ایران / بارش باران تا پایان هفته ادامه داردبه گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت هوای کشور گفت: امروز برای استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و بخشی از گیلان، اردبیل، شمال شرق آذربایجان. . ، شمال سمنان و ارتفاعات مناطق تهران، البرز و شمال بارش باران در خراسان رضوی گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی افزود: امروز در گلستان و منطقه خراسان شمالی بارندگی بیشتر می شود.

ادامه مطلب

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا در نواحی گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال سمنان، شمال خراسان رضوی، تهران و ارتفاعات البرز و در بعدازظهر و اوایل شب بارش باران ادامه دارد. برای این کار طوفان های رعد و برق و بادهای شدید». باران خواهد بارید.

رفیعی گفت: امروز و فردا به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در استان های غربی و جنوب غربی کشور از جمله چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان و لرستان، غرب اصفهان و فارس و جنوب مرکزی و جنوب غربی استان های مرکزی رشد ابرهای همرفتی، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید برای مدتی رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: پنجشنبه و جمعه هفته جاری در بعدازظهر و اوایل شب بارش پراکنده در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و جنوبی رخ می دهد و شنبه هفته آینده آسمان صاف و آسمانی خواهد بود. جامد

یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هوای ۵ روز آینده برای شرق کشور به ویژه منطقه زابل همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

رفیعی ادامه داد: امروز و فردا در نواحی دامنه های جنوبی شرق و مرکزی البرز، شرق و شمال شرق و مرکز کشور وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی از وزش باد شدید در روزهای پنجشنبه و جمعه در نواحی شمال شرق و شرق کشور از جمله شرق سمنان خبر داد که گاهی موجب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی امروز و فردا احتمال وقوع گرد و خاک زیاد از کشورهای همسایه غربی به سمت مناطق کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان وجود دارد.

رفیعی امروز آب های دریای خزر را کثیف اعلام کرد و گفت: شرق دریای عمان نیز تا شنبه آینده این شرایط را خواهد داشت.

وی آسمان امروز تهران را کمی ابری پیش بینی کرد و گفت: تهران در طول روز شاهد افزایش وزش باد خواهد بود و بیشترین دمای تهران امروز به ۳۷ درجه بالای صفر و کمترین دما به ۲۴ درجه بالای صفر خواهد رسید.