هواشناسی ایران بارندگی در ۲۰ منطقه کشور / سرعت باد در مناطق شرقی افزایش می یابدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، امین حسین نخسینه کارشناس سازمان هواشناسی در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور طی امروز ۲۶ مرداد و روزهای بعد از آن گفت: از روز گذشته در نواحی شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در استان‌های همدان، مرکزی، شرق لرستان. . ، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کمربندی شرق خوزستان و شمال غرب فارس، افزایش ابر بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را پیش بینی کرده ایم.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: پیش بینی می کنیم حداکثر بارش در مناطق چهارمحال و بختیاری، مناطق کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان باشد.

نخسینه همچنین گفت: امروز و فردا در نوار شمالی کشورمان و همچنین ارتفاعات و دامنه های البرز و زاگرس مرکزی بارش موقت خواهیم داشت که ممکن است گاهی با رعد و برق و وزش باد همراه باشد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: چهارشنبه و پنجشنبه در ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و شمال فارس افزایش ابر و بارش های پراکنده خواهیم داشت.

وی گفت: در سه روز آینده توسعه ابر متحرک و رگبارهای گاهگاهی باران در ارتفاعات هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب را پیش بینی می کنیم.

نخسینه افزود: طی پنج روز آینده در شرق کشورمان به ویژه در منطقه زابل و نواحی مرکزی ایران وزش باد شدید همراه با احتمال گرد و خاک و در این مدت پیش بینی می کنیم که گرد و خاک خواهیم داشت. . در کشورهای همسایه غربی که به مناطقی از ایران منتقل می شوند و از غرب ایران دور نیستند.

یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از سه شنبه تا پنجشنبه با افزایش سرعت باد در مناطق شرقی کشورمان وقوع طوفان و کاهش کیفیت هوا را برای این منطقه نیز پیش بینی می کنیم.

وی گفت: امروز تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و تا سه روز آینده دریای خزر بد خواهد بود. طی پنج روز آینده در شرق خلیج عمان و از بعدازظهر سه شنبه تا پنجشنبه در غرب خلیج فارس موج موجی پیش بینی می شود.

انتهای پیام/