هوای ایران / انباشتگی باران در جنوب شرق کشوربه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، «فریبا گودرزی» کارشناس هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور گفت: دمای هوا در هفته جاری در بسیاری از نقاط کشور مجددا افزایش می یابد.

وی افزود: بیشینه دمای هوای تهران امروز ۳۵ درجه، فردا و پس فردا به ۳۷ درجه و روز سه شنبه ۳۸ درجه پیش بینی می شود.

گودرزی ادامه داد: با توجه به توسعه ابرهای متحرک که در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان با بارش باران و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید همراه خواهد بود، از امروز تا یکشنبه هشدار داده شده است.

وی گفت: از امروز تا یکشنبه در استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، خوزستان، ایلام، یزد، کرمان، سمنان و خراسان رضوی گرد و خاک پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه خلیج فارس تا ظهر دوشنبه آرام است، گفت: از ظهر دوشنبه در شرق خلیج فارس آرام آرام منطقه شرق خلیج فارس متلاطم و ارتفاع امواج به یک متر خواهد بود. تنگه دریا . هرمز از امروز تا اوایل دوشنبه آرام خواهد بود.

وی گفت: از اوایل دوشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه شاهد افزایش موج بین ۱.۵ تا ۲ متری در سواحل و سواحل تنگه هرمز و غرب عمان خواهیم بود.

به گفته گودرزی، ارتفاع موج در شرق دریای عمان از امروز تا یکشنبه کمتر از ۲ متر در سواحل و کمتر از ۲.۵ متر در مناطق فراساحلی خواهد بود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/