هوای ایران / بارش باران در تمام نقاط کشور تا روز سه شنبه ادامه داردبه گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، امروز در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و برخی مناطق شمال غرب کشور باران گاهی همراه با رعد و برق و شدید است. باد جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمان، جنوب و غرب یزد، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی اصفهان، شرق لرستان، مرکزی، همدان و قم بارندگی. و رعد و برق و وزش باد شدید گاهی با گرد و خاک همراه است.

بیشتر بخوانید:

همچنین در ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی فارس، در جنوب اصفهان و کرمان بارش باران شدید خواهد بود.

از فردا (یکشنبه) در آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و دامنه های جنوبی البرز در زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

همچنین بارش ها در جنوب شرق کاهش می یابد و در استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، غرب اصفهان، مرکزی، قم، همدان و شرق لرستان به صورت رگبار و رعد و برق ادامه خواهد داشت.

از روز دوشنبه بارندگی در پهنه شمالی کاهش می یابد و فقط در مازندران اهمیت دارد. از امروز با تقویت سامانه موسمی در جنوب کرمان، شمال هرمزگان، فارس و دامنه ها و ارتفاعات زاگرس واقع در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و شرق ادامه دارد. خوزستان و در فارس و جنوب کرمان شدت بیشتری خواهد داشت.

از روز سه شنبه بارش باران در این مناطق به صورت خفیف ادامه دارد. روز چهارشنبه در شمال کشور بارندگی شدید و از روز پنجشنبه در اکثر نقاط کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

در پنج روز آینده همزمان با تداوم وزش باد ۱۲۰ روزه در منطقه شرق کشور به ویژه در زابل وزش باد شدید، افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

امروزه دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/