هویت بزرگترین باند فرار مالیاتی در تهران و البرزبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، حسین تاجمیر ریاحی گفت: باند بزرگ فرار مالیاتی که با راه اندازی ۲۵۸ شرکت جعلی، فروش فاکتور و سوء استفاده از کارت بازرگانی در مناطق تهران و البرز اقدام به فرار مالیاتی گسترده کرده بودند، شناسایی و تحت تعقیب قانونی قرار گرفت. برای متهم صادر شده است.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: سازمان امور مالیاتی کشور با توجه به سیاست‌های جدید، از افراد خاصی که موجب فرار مالیاتی و آسیب رساندن به درآمد دولت در عملیات خود می‌شوند و در این مورد از مظنونینی که باندهای عمده رشوه‌خواری آنها و جعل معمولی هستند، به قوه قضائیه شکایت خواهد کرد. و اسناد رسمی و سوء استفاده از مدارک شناسایی در استان های تهران و البرز اقدام به فرار مالیاتی کرده بود، کیفرخواست صادر شد.

وی در خصوص پرونده بزرگ فرار مالیاتی گفت: پرونده متهمی که به انگیزه عده ای فقیر و ناآگاه با راه اندازی شرکت های جعلی، اخذ کارت بازرگانی و مقررات اقتصادی و سپس اخذ نامه های رسمی و مجاز از وکلا از سوی وکلا مطرح شده است. آنها با هدف پوشش و کتمان ماهیت فعالیت اقتصادی و استفاده از هویت شخصی منجر به فرار مالیاتی گسترده در حوزه قضایی تهران و البرز شدند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/