(ویدئو) جنجال امتناع پادشاه انگلیس از دست دادن با مرد سیاه پوستویدئویی از چارلز سوم، پادشاه جدید انگلیس منتشر شده است که نشان می دهد او از دست دادن با یک سیاه پوست خودداری می کند. در این ویدئو، پس از دست دادن با جمعیت خارج از کاخ باکینگهام برای تشییع جنازه ملکه، او نادیده گرفت و از دست دادن با یک مرد سیاه پوست آفریقایی قبل از ادامه دست دادن با سفیدپوستان دیگر خودداری کرد.

این اقدام پادشاه انگلیس احساسات و بحث های زیادی را در شبکه های اجتماعی مختلف برانگیخته است و بسیاری او را نژادپرست قوی توصیف کرده اند. این اقدام او خشم کنیایی ها را نیز برانگیخته است.

چارلز سوم که پس از مرگ مادرش ملکه الیزابت دوم به پادشاهی انگلستان آمد، به دلیل نفرت های فراوانی که در گذشته داشت، بحث برانگیز بود و خاطره پدرش شاهزاده فیلیپ را برای بسیاری زنده کرد.

پیش از این، در ۱۰ سپتامبر، پادشاه انگلیس در هنگام امضای چندین سند، رفتار تحقیر آمیزی با خادمان خود داشت که تأثیر زیادی در اینترنت داشت. او در فیلم ها و عکس هایی که کاربران منتشر می کند، با دندان قروچه و رفتاری عصبانی از یکی از دستیارانش می خواهد چیزی را از سر راهش بردارد.

علاوه بر این رسوایی ها، چارلز در شرایطی وارث تاج و تخت شده است که نام او با رسوایی های زیادی همراه است. به عنوان مثال، ماه گذشته روزنامه تایمز گزارش داد که شاهزاده چارلز، پادشاه آینده انگلیس، کیف پولی حاوی یک میلیون پوند از یکی از بستگان اسامه بن لادن، رهبر سابق گروه تروریستی القاعده دریافت کرده است.

این روزنامه انگلیسی نوشت شاهزاده چارلز شخصا این مبلغ را از «بیکر بن لادن» و برادرش که هر دو برادر ناتنی رهبر القاعده و طراح اصلی حملات ۱۱ سپتامبر هستند دریافت کرده است.

زندگی شخصی چارلز و ازدواج او با پرنسس دایانا، پرنسس ولز نیز در بسیاری از تحولات دخیل بود. دایانا و چارلز در سال ۱۹۸۱ نامزدی خود را با یکدیگر اعلام کردند اما این ازدواج به دلیل رابطه عاشقانه ای که چارلز قبل از زندگی با دایانا داشت دوام چندانی نداشت و در سال ۱۹۹۲ از هم جدا شدند و در این مدت چارلز رابطه خود را با کامیلا پارکر آغاز کرد. و بعداً اعتراف کرد که با کامیلا رابطه داشته است.

بعدها دایانا در مصاحبه ای اعلام کرد که همسرش چارلز همزمان با کاملیا پارکر رابطه پنهانی داشت و این یکی از دلایل جدایی آنها بود. دیانا در نهایت در یک تصادف رانندگی مشکوک در آگوست ۱۹۹۷ کشته شد.

منبع: فارس