پاسخ چشمگیر رئیس فیفا به سبک کی روش به فعالان حقوق بشر – سایت تحلیلی خبری اوغوف


پاسخ جالب رئیس فیفا به سبک کی روش به فعالان حقوق بشر

به گزارش خبرگزاری اوغ، جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در نشست خبری آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور یافت و از میزبانی قطر در مقابل منتقدان مسائل مختلف دفاع کرد.

اینفانتینو در ابتدای صحبت های خود گفت: اکنون احساس می کنم قطری، عرب و آفریقایی هستم. اینجا احساس خوبی دارم من اینجا نیستم تا از قطر دفاع کنم، اما اینجا هستم تا از عدالت دفاع کنم. قطر توانایی خود در میزبانی جام جهانی را به خوبی ثابت کرد و این انتقاد درست نیست.

پاسخ جالب رئیس فیفا به سبک کی روش به فعالان حقوق بشر

رئیس فیفا در ادامه دفاع از قطر و ادعای حقوق بشر مبنی بر بلندپروازی انگلیسی ها و اروپایی ها علیه قطر به سبک کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کشورمان در پاسخ به شیطنت خبرنگار انگلیسی که پرسید درباره وضعیت ایران و کی روش هوشمندانه پاسخ داد: باید از وضعیت مهاجران در انگلیس بپرسید که وضعیت آنها چگونه است؟

رئیس فیفا در دفاع از قطر گفت: وقتی این اتهامات اروپایی ها را دیدم تعجب کردم. من مثال خودم را می زنم. من در کودکی با خانواده ام به سوئیس نقل مکان کردم. آنها به خوبی استرس و ظلمی را که خانواده من به عنوان یک مهاجر متحمل شده بودند، احساس می کردند. این اتفاقات دردناک برای خانواده من نه در قطر بلکه در سوئیس وسط اروپا رخ داد.

اینفانتینو در پایان به شدت از اروپایی ها انتقاد کرد و گفت: من یک اروپایی هستم. من فکر می کنم ما باید برای ۳۰۰۰ سال آینده به خاطر آنچه ما اروپایی ها در ۳۰۰۰ سال گذشته با جهان انجام داده ایم عذرخواهی کنیم.

لینک کوتاه: https://ofoghnews.ir/?p=373938