پاکارد ۱۲; یکی از بدترین صنایع در صنعت خودروسازی!پاکارد (که در برخی منابع فارسی نیز به نام پاکارد خوانده می شود) نام یک شرکت خودروسازی آمریکایی بود که در سال ۱۸۹۹ توسط خانواده ای به همین نام در دیترویت (ایالات متحده آمریکا) تأسیس شد. Packard تا سال ۱۹۵۸ به فعالیت خود ادامه داد.

پاکارد این برند را به سبک و مدل آن دوران همزمان با دوران پر رونق صنعت خودرو در آمریکا راه اندازی کرد.

اما دلیل مراجعه به تاریخچه شرکت پاکارد مربوط به خودروی شگفت انگیزی است که در سال ۱۹۹۹ توسط مخترع و مهندس به نام پاکارد تولوو یا پاکارد ۱۲ عرضه شد.

این پروژه مطمئناً حاصل اتفاقات فکری روی گالیکسون است. وی در سال ۱۹۹۱ خود را برای شروع پروژه ای آماده کرد و به همین منظور مراحل قانونی استفاده از نام تجاری پاکارد را طی کرد و در نهایت مدل Packard مدل ۱۲ را به ثبت رساند. در سال ۱۹۹۳ پروژه وارد فاز فیزیکی خود شد و در نهایت در آریزونا به اولین افشاگری رسید. سال ۱۹۹۸

اگر از طرفداران برند Packard هستید، احتمالاً متوجه تطابق بدنه چشمگیر با مدل Packard Clipper 1941 شده اید، این تلاشی برای تأیید صحت نام Packard در پروژه بود.

در فرآیند ترکیب بدن، ۴ متخصص از جمله دن جانسون، معمار سابق جنرال موتورز شرکت کردند. ساختار کل بدنه آلومینیومی برای قرار گرفتن در ساختار فضانورد انتخاب شد. در نهایت وزن خودرو به ۱۷۰۱ کیلوگرم رسید.سیستم ترمز با دیسک های ۱۳.۲ اینچی برای تمام چرخ ها تعبیه شد.

در بخش موتور از نمونه آلومینیوم کامل OHV V-12 استفاده شد. این مجموعه با گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک GM 4L80E هماهنگ شده بود. قدرت موتور معادل ۴۴۰ اسب بخار است. سیستم چهار چرخ محرک نیز کار می کند.

در آزمایشات، پاکارد ۱۲ از حالت سکون ۴.۸ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت دست یافت. از دیگر ویژگی های فنی می توان به سیستم تعلیق رایگان، ترمزهای قفل دار و چرخ ۳۰۲۲ میلی متری اشاره کرد. ارتفاع خودرو ۵۳۰۸ میلی متر است.

برای فضای داخلی کابین، از چرم طبیعی، تزئینات گردویی تیره و عناصر کرومی برای ایجاد ظاهری پیشرفته و همچنین سیستم تهویه مستقیم، پخش صدا و جزئیات دیگر استفاده شده است.

جالب اینجاست که Packard پروژه موفقی برای توسعه دهندگان خود نبود و از نظر بسیاری از کارشناسان دنیای خودرو و همچنین انتخاب، در زمره بدترین برندهایی قرار گرفته است که این صنعت تا به حال به خود دیده است.