پایان کار تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز – سایت تحلیلی اوغوپ نیوز


به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات بین المللی کشتی جام پیتلاسینسکی لهستان روزهای یکم و دوم مردادماه در شهر ورشو پایتخت لهستان برگزار شد و در پایان تیم پنج نفره کشورمان محمدهادی ساروی قهرمان شد. مدال طلا . در ۹۷ کیلوگرم علی اصغر سام دلیری در وزن ۶۳ کیلوگرم مدال نقره و محسن محمودی مدال برنز وزن ۸۲ کیلوگرم را کسب کردند.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است.

در وزن ۶۰ کیلوگرم مصطفی رضایی در دور اول مقابل گئورگ قریبیان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر ۱ شکست خورد و در دور دوم با گل ۵ بر صفر مقابل بغداد حسین از مصر پیروز شد و در دور سوم شکست خورد. مقابل چن ونجی از چین با گل ۷ بر ۶ نهم شد.

پایان کار تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز

علی اصغر سام دلیری با وزن ۶۳ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۴ مقابل اریک بیگ از مجارستان به برتری رسید. وی در دیدار بعدی با نتیجه ۹ بر ۵ مقابل آرنوات رضوان از رومانی به برتری رسید و راهی فینال شد. دلیری در دیدار پایانی مقابل تینار شارشن بیکوف از قرقیزستان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدعلی قرصا در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۶ مارکو کروگر از دانمارک را شکست داد. وی در دور سوم کور آندرس از نروژ را با گل ۹ بر ۱ شکست داد اما در پلی آف مقابل زولتان لوای از مجارستان با گل ۹ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به دلیل مصدومیتی که دریافت کرد، با صلاحدید کادر فنی با آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک از قرقیزستان مبارزه نکرد و پنجم شد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم محمدحسین محمودی در دور نخست با نتیجه ۵ بر یک از سد پرولینن از فنلاند گذشت و در دور دوم مقابل اگزوز موکابه از نروژ با نتیجه ۹ بر ۵ شکست خورد. محمودی در مبارزه بعدی با نتیجه ۷ بر صفر پتر نواک از جمهوری چک را شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۴ از سد وانگ چنگ وو از چین گذشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست مقابل لیائو یان از چین با نتیجه ۹ بر یک پیروز شد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۰ (نمایش فنی) مقابل تایرون استرکنبورگ از هلند پیروز شد. ساروی در دور سوم با گل ۱۲ بر یک آروی ساوولاینن از فنلاند را شکست داد و در دور چهارم مقابل الکس زوکه از مجارستان با گل ۳ بر ۲ به برتری رسید و راهی فینال شد. ساروی در دیدار پایانی با نتیجه ۹ بر ۱ مقابل سلطان محمودوف از قرقیزستان به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.