پت استایلیست; تجارت فوق العاده در شمال شهر


سارا جعفرزاده| یکی از مشاغل نوظهوری که این روزها در بین جوانان بویژه در شمال شهر رواج پیدا کرده نگهداری از حیوانات خانگی است و جالب است بدانید که عده ای برای کسب تجربه در این زمینه به کشورهای آسیایی سفر می کنند و برخی دیگر برای استفاده از آنها پول می پردازند. اینها. خدمات.

مراقبت از حیوانات خانگی در دهه اخیر در بین جوانان بسیار محبوب شده است و یکی از جدیدترین رشته ها محسوب می شود. بر اساس یک مطالعه، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از خانواده های پایتخت دارای حیوانات خانگی هستند که برای آماده سازی شخصی خود به دامدار ویژه نیاز دارند.

تحصیل در خارج از کشور

اگر فردی بخواهد وارد حرفه دامپروری شود، می تواند در ایران در این زمینه آموزش ببیند، اما برخی افراد برای تبدیل شدن به یک چوپان معروف و حرفه ای به خارج از کشور از جمله کشورهای آسیایی سفر می کنند. «آرمان تاسلی» صاحب یکی از سالن های نگهداری از حیوانات خانگی در شمال شرق تهران است و می گوید:

“من به حیوانات علاقه مند بودم و از تحصیل در خارج از کشور در این زمینه لذت می بردم. حیوانات خانگی.

وسیله ای خاص و گران قیمت

شاید در نگاه اول، دامداری کار هیجان انگیز و آسانی به نظر برسد، اما تاسلی طرف دیگر ماجرا را باز می کند و می افزاید: «مهمترین چیز در این کار این است که حیوانات را دوست داشته باشید و بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید، در غیر این صورت، شما چوپان خوبی نخواهد بود حیوانات بلافاصله این موضوع را احساس می کنند و در نهایت مضطرب می شوند.

گله دار حیوانات

درآمد حاصل از دامپروری نیز خوب است، اما قیمت مواد اولیه و ابزار بهداشتی بسیار گران و ضروری است. مثلا قیمت یک قیچی از ۵ میلیون تا ۱۱ میلیون و تیغ برای بریدن و اصلاح از ۱۵۰۰۰۰۰ گوجه و بیشتر است. از طرفی برای سلامت گوش از پودر مخصوص استفاده می کنیم، مقدار بسیار کمی که قیمت آن حدود ۲ میلیون است و این قیمت ها مدام تغییر می کند.

شمال شهر مملو از سالن های نگهداری از حیوانات است

در حالی که بیشتر سالن‌های نگهداری از حیوانات در شمال تهران فعالیت می‌کنند، تصور می‌شود که بسیاری از جوانان شمال شهر علاقه زیادی به حیوان خانگی شدن دارند. توسلی نظرات و تجربیات مختلفی در این باره دارد:

وی ادامه داد: در جنوب شهر باغ وحش وجود دارد، اما با توجه به اینکه حیوانات خانگی گران هستند و برخی اقشار در شمال شهر این امکان را دارند، این مراکز در شمال تهران بیشتر دیده می شوند، البته کسانی که حیوان خانگی دارند می دانند که بهداشت و نظافت حیوان بیش از هر چیز دیگری مهم است و در هر شهر که هستند هر ماه حیوان خانگی خود را قطع کنند.»

وی می افزاید: من خودم در حال حاضر از سراسر تهران به خصوص شرق و شمال شرق مراجعه کننده دارم، حتی از شهرهای مختلف از جمله کردستان، کرمانشاه، کیش به مرکز ما مراجعه می کنند. قیمت مراقبت از موی حیوانات در آرایشگاه نیز متفاوت است، اما ارزان ترین خدمات کوتاه کردن ناخن است که از حدود ۳۰۰۰۰ تن شروع می شود و گران ترین مراقبت شامل مراقبت از موی حیوانات است، مانند سگ های مسن که از هزار تن ۵۰۰ شروع می شود. و به بعد.

منبع: همشهری آنلاین