چالش‌های پیش‌رو، فداکاری‌هایی که طی دو سال همه‌گیری انجام شد


جاکوب مک اسپارون، MD، پزشک مراقبت های ویژه ریه

در یک شب ژانویه، او یک بازی NBA را روشن کرد تا هزاران نفر را ببیند و تقریباً هیچ کس ماسک نپوشیده است. صبح روز بعد، جاکوب مک اسپارون ساعت ۵ صبح از خواب بیدار شد و به سمت بیمارستانی رفت که بیش از نیمی از بیماران بستری در بخش آی‌سی‌یو به دلیل کووید-۱۹ در دستگاه تنفس مصنوعی قرار داشتند.

او گفت: «بسیاری از آنها واقعاً در تلاش بودند تا کار درست را انجام دهند. “برخی از آنها دچار سرکوب سیستم ایمنی هستند و بدشانس بودند زیرا افراد دیگر مراقب نبودند. من این تنش عجیب بین اتفاقات عادی و بازگشت به یک بیمارستان دردناک پر از درد را دارم و واقعاً همین است.»

در طول اولین موج در سال ۲۰۲۰، روحیه و آدرنالین در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان بالا بود. تیم مک اسپارون برای مراقبت از افراد مبتلا به بیماری ریوی و مشکلات تنفسی آموزش دیده است. به یک معنا، کووید در چرخ خانه آنها بود.

پزشک ۱۰ ساله ICU گفت: “این احساس ما را برای مدت طولانی با خود همراه کرد.” من به اجرای واحد کنترل عفونی منطقه ای کمک کردم، و این واقعاً همه کاره بود.»

پس از بسته شدن RICU، اکثر بیماران مبتلا به COVID-19 به ICU اولیه مک اسپارون، واحد پزشکی مراقبت های ویژه فرستاده شدند. به سرعت، حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از بیماران او به این ویروس مبتلا شدند و تخت های کمی برای افراد مبتلا به سایر بیماری های بحرانی باقی گذاشتند. زمانی که آنها متوجه شدند پایانی در کار نیست، کار چالش برانگیزتر شد.

اطلاعات بیشتر از میشیگان: برای خبرنامه هفتگی ما ثبت نام کنید

ناامیدی او گاهی اوقات به خشم نزدیکتر می شود. مک اسپارون از افراد بیشتری می شنود که می گویند ابتلا به کووید اجتناب ناپذیر است. در همین حال، بیمارستان مجبور شده است انتقال، جراحی و پذیرش بسیاری از بیماران را برای مقابله با موج کووید محدود کند. همسر او فرزند سوم خود را باردار است، با این حال مک اسپارون در طول دو سال از زنان باردار جوان و سالم بیشتری نسبت به کل دوران حرفه‌ای خود مراقبت کرده است. همه آنها واکسینه نشده اند.

او گفت: «من خودم را فرسوده توصیف نمی‌کنم، اما احساس خستگی از دلسوزی واقعی است. در مواردی که همه اعضای خانواده واکسینه نشده اند، و یک زن باردار تحت حمایت زندگی با نوزادی است که شانس بسیار زیادی برای زنده ماندن یا زایمان زودرس دارد، من همیشه این موضوع را در ذهنم ندارم که دوباره در مورد واکسن صحبت کنید.”

مک اسپارون دوستان زیادی دارد که به او می گویند “باید به زندگی ادامه دهند.” و در حالی که او معتقد نیست همه چیز باید دوباره تعطیل شود، مک اسپارون نمی‌خواهد افراد آسیب‌پذیر و سرکوب‌شده سیستم ایمنی و همچنین کودکانی که برای واکسینه شدن بسیار کوچک هستند، فراموش شوند.

او گفت: «من هرگز تیم هایمان را به اندازه این روزها خسته ندیده ام. همه ما می خواهیم به حالت عادی برگردیم، اما ویروس از بین نرفته است. ما می توانیم با تغییرات کوچک در رفتار به محافظت از یکدیگر ادامه دهیم.”