چرا باید ورزش کنم؟

دلایل زیادی برای ورزش کردن وجود دارد، سوال اصلی باید این باشد که “چرا به طور منظم ورزش نکنیم؟”

ورزش منظم تنش ماهیچه های شما را آرام می کند، به خواب مناسب کمک می کند، استرس و اضطراب را کاهش می دهد و سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند. همچنین به عزت نفس کمک می کند و شما را به همان اندازه که احساس می کنید خوب می کند.

ورزش منظم قلب شما را تقویت می کند و توانایی ریه های شما را برای جذب هوای تازه بهبود می بخشد. قلب و ریه‌ها این هوای تازه را به اکسیژنی تبدیل می‌کنند که هر سلول بدن شما برای آن فریاد می‌زند.

افسردگی خفیف تقریباً همیشه با ورزش منظم کاملاً از بین می رود – وقتی ورزش باعث شده احساس خوبی داشته باشید، احساس بد بسیار دشوار است. ورزش منظم باعث آزاد شدن اندورفین، آدرنالین، سروتونین و دوپامین در جریان خون شما می شود – همه همان چیزهایی که پزشکان می توانند در یک قرص ضد افسردگی تجویز کنند. اما ورزش به شما این مزیت را داده است که ماهیچه هایتان را تقویت کرده و عالی به نظر می رسد.

در مطالعات نشان داده شده است که فشار خون بالا و کلسترول بالا زمانی که افراد به طور منظم ورزش می کنند به شدت کاهش می یابد. ورزش منظم همچنین باعث افزایش چربی سوزی و چربی سوزی می شود که به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که ورزش سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می کند و ما را سالم نگه می دارد.

وقتی در شکلی که از آن لذت می برید شرکت کنید، ورزش می تواند سرگرم کننده باشد. هیچ تمرین درست یا غلطی وجود ندارد – کلید حرکت است! برای ادامه دادن به طور منظم باید یک شکل از ورزش یا بسیاری از فعالیت‌ها را انتخاب کنید که از آن لذت ببرید. در اینجا فقط چند پیشنهاد وجود دارد: رقص، پیاده روی، یوگا، پیلاتس، تمرین با وزنه، شنا. چیزی را پیدا کنید که شما را تشویق کند حرکت کنید و به بهترین شکل زندگی خود برسید.

رژیم لاغری سریع