چهره شما در مورد شخصیت شما چه می گوید؟


فرادید| صورت فقط یک عنصر بیرونی نیست. اندازه، شکل و چهره ممکن است جزئیات مهمی را در مورد شخصیت، سلامت و گرایش جنسی ما نشان دهد.

به گزارش فرادید، دیوید رابینسون سعی کرد ارتباط بین چهره و حالت درونی ما را کشف کند. برخی ممکن است انتظار داشته باشند که یک فیلسوف به شخص درونی نگاه کند، اما شاید لازم باشد کمی به عقب سفر کنیم تا چنین انتظاراتی را محقق کنیم.

ظاهر برای متفکران یونان باستان بسیار مهم بود. ارسطو و شاگردانش کتابی در این زمینه نوشتند. کتابی در مورد اینکه چگونه شکل وضعیت یک فرد را منعکس می کند. آنها در کتاب خود نوشتند: موی نرم نشانه ترس است و موی بد نشانه شجاعت. غرور با چشمان روشن و پوشش های خون آلود دیده می شود. بینی پهن نشانه تنبلی است. مثل بینی گاو.”

چهره شما در مورد شخصیت و سلامتی شما چه می گوید؟

البته امروزه به ما توصیه می شود که از روی ظاهر یک فرد قضاوت نکنیم. عاقلانه است که افراد را از روی ظاهرشان قضاوت نکنیم. اما روانشناسان اخیراً دریافته اند که چهره هر فردی می تواند دریچه ای به عمیق ترین راز وجود باشد. حتی اگر عمداً صورت خود را تنبل جلوه دهید، چهره شما باز هم شخصیت، سلامتی و ذهن شما را به شما می گوید.

ساختار سطحی
کارمن لوفور از دانشگاه نورثامبریا اظهار داشت: «فرض اساسی این است که زیست شناسی ما، مانند ساختار ژنتیکی و سطوح هورمونی ما، بر رشد ما تأثیر می گذارد. این روند بر شخصیت ما نیز تأثیر می گذارد.

ساختار استخوان صورت را در نظر بگیرید. به عرض، ارتفاع و ارتفاع آن دقت کنید. لوفور به این نتیجه رسید که افرادی که سطح تستوسترون بالایی دارند، گونه های پهن و گونه های بزرگی دارند. این افراد بدترین روحیه و رفتار پرخاشگرانه را دارند.

ارتباط بین شکل صورت و روح غالب نیز بسیار چشمگیر است. در میمون های کاپوچین، هرچه سطح میمون وسیع تر باشد، رتبه میمون در رهبری گروه بالاتر است. در مورد فوتبالیست های پولی هم آمار جالبی وجود دارد. کیت ولکر از دانشگاه بولدر در کلرادو در جام جهانی ۲۰۱۰ حضور داشته است.

(برای اینکه خودتان این محاسبه را انجام دهید، اندازه فاصله گوش تا گوش را با اندازه قسمت بالای چشم تا لب بالایی مقایسه کنید. نسبت عرض و ارتفاع متوسط ​​تقریباً ۲ است. عدد لینکلن ۱.۹۳ است.)

چهره شما در مورد شخصیت و سلامتی شما چه می گوید؟

شاید این حرکت اشاره ای به افشای انگیزه ها و رفتار افراد سیاسی باشد. لوفور داوطلب شد تا به چندین نفر کمک کند تا ویژگی های روانی روسای جمهور سابق ایالات متحده را با اندازه گیری نسبت یکدیگر بررسی کنند. او به این نتیجه رسید که حالت چهره نشان دهنده سطح میل و اشتیاق همه است.

گونه های گوشتی
سابقه سلامت و درمان نیز در صورت ظاهر می شود. جزئیات این رابطه شگفت انگیز است. چربی صورت بهتر از سایر معیارهای طبیعی مانند شاخص وزن بدن، سلامت جسمانی شما را نشان می دهد. افراد لاغر کمتر مستعد ابتلا به بیماری های عفونی هستند. حتی اگر آلوده باشند، بیماری آنها آزاردهنده نخواهد بود. سطح افسردگی و اضطراب در این افراد پایین است. شاید دلیل آن این باشد که سلامت روان به طور کلی با سلامت جسمانی مرتبط است.

چگونه گونه‌های گوشتی می‌توانند اطلاعاتی در مورد سلامت روان شما بگویند. بندیکت جونز از دانشگاه گلاسکو معتقد است که درک جدیدی از نقش چربی در بدن می تواند این رابطه را توضیح دهد. او می گوید: «سلامت جسمانی شما به میزان چربی بدنتان بستگی ندارد. “در واقع، این مکانی است که آن روغن در آن ذخیره می شود که ضروری است.”

او سعی کرد این رابطه را در قالب میوه توضیح دهد. افرادی که شبیه گلابی هستند از افرادی که شبیه سیب هستند سالم ترند. دسته اول مقداری چربی در پشت دارند اما قسمت بالایی بدنشان کمی لاغرتر است. گروه دوم یک لاستیک اضافی در قسمت پایین سینه دارند! بنابراین، بافت چربی در ناحیه سینه مولکول های التهابی تولید می کند که می تواند به اندام های اصلی بدن آسیب برساند. در واقع اگر سطح روغنی داشته باشید، می توان مشاهده کرد که روغن در حساس ترین نقاط جمع شده است. حتی روغن های صورت نیز خطرات خود را دارند.

چهره شما در مورد شخصیت و سلامتی شما چه می گوید؟

این علائم البته کمتر آشکار هستند. اما نشانه های پنهانی نیز وجود دارد. تفاوت های کوچک در رنگ پوست نیز اسرار سلامتی را آشکار می کند. البته جونز و لوفور اصرار دارند که این موضوع به مسائل نژادی مربوط نمی شود. در واقع، تفاوت بسیار کمی در رنگ پوست به راحتی دیده نمی شود، اما زندگی را تعریف می کند. اگر پوست شما زرد یا طلایی است، می توان گفت که سلامت جسمانی شما بسیار خوب است. کاروتنوئیدها رنگدانه های مرتبط پوست هستند که در میوه ها و سبزیجات نارنجی و قرمز یافت می شوند. لوفور می گوید: «کاروتنوئیدها به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنند. اما در صورت استفاده زیاد، لایه پوست زرد می شود. ما کاروتنوئیدها را نشان می دهیم زیرا از آنها در برابر بیماری ها استفاده نکرده ایم. همین موضوع به جاذبه فیزیکی فرد مربوط می شود.

هنگامی که رژگونه صورت نزدیک به صورتی است، گردش خون مناسب در صورت ظاهر می شود که نشانه ای از زندگی کاری است. همین عمل برای زنان نشانه باروری آنهاست.

باهوش نگاه کن
جونز معتقد بود که این شواهد همیشه در برابر چشمان ما وجود داشته است، اما ما نتوانسته ایم از قبل آن را کشف کنیم. این موضوع منجر به بازگشایی بحث “غایت شناسی” شده است. بحثی که از زمان ارسطو کم رنگ شده بود.

این موضوع دوباره اعتبار پیدا کرده است. در سلفی گرفته شده اطلاعات پنهانی وجود دارد. در واقع می توان به راحتی ذهن یک فرد را با بالاترین درجه دقت از روی ظاهر آنها حدس زد، اگرچه می توان در مورد ژست های ذهنی برای افراد مختلف بحث کرد. به راحتی نمی توان گفت هر کسی که عینک می زند آدم باهوشی است!

واقعیت جالب دیگر این است که رابطه بین شخصیت، سبک زندگی و ظاهر در طول زمان تغییر می کند. این مطالعه رابطه بین شخصیت و ظاهر را بررسی کرد. شرکت کنندگان آن از سن ۳۰ تا ۹۰ سالگی متولد شده اند.نتایج نشان داد مردانی که صورت نوزاد یا به اصطلاح «بیبی فیس» دارند، در دوران نوجوانی روحیه کمتری دارند، اما این رفتار به مرور زمان افزایش می یابد.

علاوه بر این، محققان شواهدی از “اثر خاکستری دوریان” را شناسایی کردند. در این اثر با گذشت زمان عناصر خاصی از شخصیت در چهره او نمایان می شود. در ضمن وقتی جوانتر بود چنین ردی روی صورتش نبود.

زنانی که تا سی سالگی باوقارتر، جذاب‌تر و صمیمی‌تر بودند و در نتیجه به تدریج جذابیت ظاهری پیدا می‌کردند، در پنجاه سالگی نسبت به زنانی که زیبایی طبیعی در جوانی داشتند، جذاب‌تر شدند. یکی از پاسخ‌های احتمالی این است که این افراد می‌دانستند چگونه به بهترین شکل ظاهر شوند و به اندازه کافی اعتماد به نفس داشتند که این تفاوت‌ها را در شکل ظاهری نشان دهند.

چهره شما در مورد شخصیت و سلامتی شما چه می گوید؟

نمی توان گفت که صورت ما فقط یک محصول بیولوژیکی است. درست است که ما نمی‌توانیم ساختار ژنتیکی و هورمون‌هایمان را تغییر دهیم، اما با بهبود شخصیت و قدردانی از شخصیت درونی‌مان، چهره می‌تواند حقیقت بسیار خوبی را بیان کند.