چگونه از شر مورچه ها در خانه خلاص شویمبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، موجودات خطرناک زیادی وجود دارند که مورچه ها یکی از بدترین و خطرناک ترین آنها در میان آنهاست. هنگامی که موریانه ها وارد خانه شما می شوند، می توانند خانه شما را در چند سال به ویرانه تبدیل کنند. برای از بین بردن همه مورچه ها روش ها و مواد شیمیایی مختلفی وجود دارد و می توانید با آنها از شر تمام مورچه ها خلاص شوید.
ابتدا قبل از توضیح نحوه از بین بردن مورچه ها، در این قسمت شما را با انواع مورچه ها آشنا می کنیم.

بیشتر بخوانید:

مورچه های زیرزمینی:

این نوع مورچه ها معمولاً در خاک زندگی می کنند و تمایل به ساختن لانه های بزرگتر در ارتباط با درختان و الوارهای ساختمانی دارند. این مورچه ها در سراسر ایالات متحده یافت می شوند و اغلب به شکل بلند، نازک و گرد هستند و می توانند رنگ آنها از سفید مایل به کرم تا قهوه ای یا سیاه و سفید متفاوت باشد.

مورچه های نمدار:

این نوع موریانه معمولاً در مکان های مرطوب روی تنه درختان یافت می شود و اغلب در کشورهای اطراف سواحل آرام یافت می شود. پس نگران نباشید زیرا غیر ممکن است که این مورچه ها در داخل خانه شما ظاهر شوند.

مورچه های خشک:

مورچه های چوب خشک نیازی به تماس فیزیکی با خاک ندارند، زیرا اغلب در زیر یا داخل چوب خشک زندگی می کنند. این نوع مورچه ها وظیفه تخریب خانه را بر عهده دارند، اگرچه میزان آسیبی که به آنها وارد می کنند کمتر از مورچه های زیرزمینی است، اما همچنان مشکلاتی دارند. شما همچنین می توانید این نوع مورچه را در امتداد سواحل کارولینای جنوبی و در امتداد کالیفرنیا پیدا کنید.

علائم موریانه در خانه شما

علائمی که ممکن است متوجه شوید مورچه ها وارد خانه شما شده اند عبارتند از:

قبل از برخورد با مورچه ها و پخش مواد شیمیایی در خانه، باید مطمئن شوید که آیا ورود مورچه ها به خانه شما قطعی است یا خیر. در ادامه علائمی وجود دارد که نشان دهنده وجود مورچه در خانه شماست.

آسیب به چوب:

موریانه ها اغلب به مبلمان چوبی خانه آسیب می رسانند و برای اینکه مطمئن شوید هیچ اتفاقی برای مبلمان چوبی شما نیفتاده است، می توانید هر هفته مبلمان چوبی خود را بررسی کنید و ببینید آیا مشکلی وجود دارد یا خیر. و اگر بررسی وسایل منزل کمی سخت است، می توانید به دنبال شرکت هایی باشید که دشمن حشرات هستند و این کار را انجام دهند.

پیدا کردن بال:

وقتی مورچه ها وارد چوب می شوند می توان بال هایشان را ریخت و با کمی جست و جو می توان آنها را پیدا کرد و بلافاصله از شر آنها خلاص شد.

لوله های گل آلود:

مورچه ها برای زنده ماندن و رشد در مناطق مرطوب به رطوبت نیاز دارند. برای اطمینان بیشتر می توانید سعی کنید زندگی خانه ها، سایبان ها و درختان را پیدا کرده و بررسی کنید و در صورت مشاهده این حشرات بلافاصله آنها را حذف و از بین ببرید.

توپ های قهوه ای:

در نزدیکی اشیاء چوبی قدیمی و قدیمی به دنبال توپ های قهوه ای باشید و این می تواند کمی سخت باشد و استفاده از لامپ کار شما را آسان می کند.

چوب را امتحان کنید:

همانطور که در ابتدای مطلب به شما گفتیم مورچه ها می توانند چوب را از حالت پر به حالت خالی تغییر دهند و برای اطمینان بیشتر می توانید به زیر زمین خانه خود رفته و چوب را امتحان کنید و با چند ضربه زدن . می توانید احساس کنید که میله شما خالی است یا پر.

راه های عملی دفع و حذف مورچه ها:

بسته به نوع مورچه هایی که شناسایی کرده اید، می توانید راه حل های ما را در نظر بگیرید و از آنها برای خلاص شدن از شر آنها استفاده کنید.

درجه حرارت بالا:

مورچه ها نمی توانند در دمای کمتر از ۲۰ درجه سانتیگراد زنده بمانند و همچنین نمی توانند در دمای بالاتر از ۱۲۰ درجه سانتیگراد زنده بمانند.به طور مشابه، برخی از کارشناسان به جای انجماد مورچه ها، از نیتروژن مایع برای کشتن مورچه ها استفاده می کنند.

یک تله مقوایی درست کنید:

شما می توانید از این روش برای مبارزه با مورچه ها و از بین بردن آنها استفاده کنید و تنها کاری که باید انجام دهید این است که این تله را در مسیر مورچه ها قرار دهید و مرتب آنها را بررسی کنید.

چوب را زیر نور خورشید قرار دهید:

اگرچه این روش ممکن است به اندازه روش‌های دیگر مؤثر نباشد، اما قرار دادن چوب در معرض نور خورشید می‌تواند به کند کردن موریانه‌ها کمک کند تا زمانی که از یک متخصص برای کمک به شما استفاده کنید. از شر مورچه ها خلاص شوید.

پودر پرمترین یا آرسنیک

با استفاده از این دو ماده شیمیایی می توانید به سرعت نتیجه بگیرید و از شر مورچه ها خلاص شوید. اگر مورچه ها از این مواد شیمیایی تغذیه کنند، بلافاصله از بین می روند و می توانید با خیال راحت از این مواد شیمیایی استفاده کنید.

نماتدها کرم های بسیار کوچکی هستند که حشرات موجود در موزاییک را از بین می برند و استفاده از این کرم ها می تواند ۲ تا ۴ هفته ادامه داشته باشد.

انتهای پیام