چگونه رنگ موهای ریخته شده را از صورت های مختلف پاک کنیم؟به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، روش های مختلفی برای از بین بردن لکه های رنگ مو وجود دارد که با آن ها می توانید به راحتی لکه های رنگ مو را پاک کنید.

بیشتر بخوانید:

پاک کردن رنگ مو از روی چوب

کمی سرکه و کمی جوش شیرین را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. سپس این خمیر را روی یک پارچه تمیز قرار دهید و روی لکه رنگ مو روی سطح چوب بمالید و این کار را ۳ بار تکرار کنید تا رنگ مو کاملا پاک شود. پارچه را به آرامی روی سطح چوب بمالید تا آسیبی به مبلمان وارد نشود.

از بین بردن لکه رنگ از روی فرش و موکت

از بین بردن لکه های رنگ از روی فرش و موکت نیاز به صبر بیشتری دارد زیرا نمی توان آنها را در محلول های تمیز کننده نگه داشت. در اینجا سرعت عمل بسیار مهم است.

ابتدا با قاشق یا کاردک رنگ اضافی ریخته شده روی فرش یا فرش را پاک کنید. مراقب باشید قاشق یا کاردک را روی لکه فشار دهید تا رنگ به فرش نفوذ نکند. در یک کاسه کوچک استیل ضد زنگ، دو فنجان آب سرد، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را مخلوط کنید.

یک پارچه یا اسفنج سفید تمیز را به محلول آغشته کنید و از لبه بیرونی لکه شروع کنید تا به مرکز لکه برسید این کار به جلوگیری از پخش شدن لکه به قسمت های دیگر فرش کمک می کند. ناحیه ای که لکه وجود دارد را با دستمال توالت خشک کنید تا رنگ اضافی جذب کاغذ شود. اگر لکه بزرگتر است، محلول را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی فرش بگذارید.

اگر این کار موثر نبود، از الکل طبی استفاده کنید. روی یک حوله یا اسفنج الکل بریزید و از بیرون به داخل روی لکه بمالید و سپس لکه اضافی را با دستمال توالت پاک کنید. وقتی لکه از بین رفت، محل را با یک اسفنج تمیز و آب سرد بشویید.

رنگ مو را از روی پارچه پاک کنید

به محض اینکه دیدید پارچه را لک کرده اید سریعاً با پودر یا آب شستشو حاوی آنزیم های قوی لکه را بشویید تا لکه ها از بین برود، البته از بین بردن لکه از روی پارچه بستگی به تن رنگ دارد.

برای رنگ های مشکی، قهوه ای و خرمایی رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ رنگ از رنگ

اگر بعد از انجام این کار لکه سرسختانه روی پارچه باقی ماند، راه حل دیگری وجود دارد، البته اگر پارچه سفید باشد.

یک ظرف آب را با یک چهارم مایع سفید کننده (وایتکس) مخلوط کنید و بگذارید پارچه فقط به مدت ۱۵ دقیقه در این محلول بماند. به یاد داشته باشید که اگر پارچه برای مدت طولانی در این محلول شناور بماند، الیاف آن جمع شده و پاره می شود.

از بین بردن رنگ مو از روی پوست

خمیردندان خاصیت لایه برداری و پاک کنندگی دارد و جوش شیرین با اسید قوی می تواند انواع لکه ها را از بین ببرد. ترکیب این دو ماده برای از بین بردن لکه های رنگ مو روی پوست مفید است.

برای انجام این کار، نوشابه و خمیر دندان را مخلوط کنید. رنگ را با اسکاج روی لکه پخش کنید. بگذارید نیم ساعت بماند سپس بشویید. اگر از این مخلوط برای پاک کردن رنگ مو از روی صورت خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که با چشم شما تماس پیدا نکند.

دو روش برای قرار دادن قرمز و شراب

یک لیتر آب، نصف قاشق چایخوری مایع ظرفشویی و یک قاشق چایخوری آمونیاک ساده غیر قابل اشتعال را در یک ظرف شیشه ای مخلوط کنید. لکه را به مدت ۱۵ دقیقه در این محلول قرار دهید، پس از ۱۵ دقیقه، پارچه را بردارید و لکه را بمالید تا لکه از بین برود، سپس ۱۵ دقیقه دیگر آن را در محلول قرار دهید و پارچه را با احتیاط بشویید تا محلول باقی بماند. پارچه

در ظرفی دیگر یک چهارم آب گرم را با ۱ قاشق چایخوری سرکه سفید مخلوط کنید و لکه را به مدت ۳۰ دقیقه در این محلول بگذارید و سپس آبکشی کنید.

نکته:
– قبل از انجام تمام این مراحل به برچسب روی لباس یا پارچه توجه کنید، اگر لباس دارای برچسب خشکشویی باشد انجام هیچ یک از این مراحل مجاز نیست.

– هرگز آمونیاک را با پراکسید هیدروژن و سفید کننده (وایتکس) مخلوط نکنید زیرا باعث تولید گازهای سمی می شود.

منبع: سایت خبری بیتوته

انتهای پیام/